Porsche Panamera STMercedes-Benz S400dRolls-Royce CullinanTlačený časopis 2018i30 Fastback TestMX-5 RF TESTMitsubishi Eclipse Cross TestEčko je vraj droga radosti?Honda Jazz TestLand Rover DiscoveryT-Roc on the Rock"Hello"Karoq vs KaroqSeat Arona – TransshowMazda CX-3 testKTM 1090 Adventure Test
Úvod / Auto/Moto / Auto testy / Dacia Duster – Slobodná jar

Dacia Duster – Slobodná jar

Pôvodne to mala byť zima, ale dobré veci sa rodia pomalšie, aby sa nezanedbala kvalita. Preto vznikol projekt Slobodná jar, v ktorom hlavnú úlohu stvárňuje aktuálne finančne najdostupnejšie SUV slovenského automobilového sveta. Privítajme v našom náročnom mesačnom teste – Daciu Duster!
 
Reálnym cieľom je otestovať dlhodobé používanie Dacia Duster 4x4 v dennej rutine. Zistiť, či je v dnešnej dobe efektívne využívať lowcost auto a čo všetko sa skrýva za každodenným životom s ním. Zodpovedať otázky, či sa lacné, ale schopné a nenáročné auto vyplatí? Aké prinesie radosti alebo starosti? Ako je vnímané užívateľom z pohľadu bezstarostnosti a nulovania stresu? (O menej drahé auto sa nebojíme, viac sa uvoľníme a ušetrený čas a prostriedky vieme použiť na podporu užitočnejších alebo zábavnejších momentov).

Celá redakcia sa postupne vystrieda na promiskuitnom, testovacom Dusteri, ale účel svätí prostriedky! Takže novovzniknutý, projektový boyband DusterBojz sa postará, aby sa Dacia so svojím SUV počas testu nikdy nenudila a aby ste vy čitatelia, mali dôvod nás sledovať. Budeme sa tešiť vašej priazni, ale aj konštruktívnej kritike.Test 1 – roadtrip
Výlet mimo mesto zvolenou trasou. Zisťovanie pocitov z cestovania z pohľadu praktických riešení, ktoré auto poskytuje, z pohľadu dostatočného užívateľského komfortu a z pohľadu ekonomických nákladov. Poukázanie na bezstarostnosť prevádzky, ktorú umocňuje nízka obstarávacia cena auta s vysokou užívateľskou hodnotou. Bude to naozaj tak?

Test 2 – mesto/rodina
Klasické, dlhodobé využívanie Dacia Duster v rámci dennej mestskej rutiny, sledovanie a porovnávanie rozdielov v rámci kategórie SUV a správania sa ostatných účastníkov premávky. Sledovanie prevádzkových schopností a testovanie, či Dacia Duster naozaj pôsobí na vodiča slobodne a bezstarostne a rovnako, či je toto auto schopné pomáhať rodine pri jej každodennom živote.

Test 3  - terén
Život s Dusterom mimo spevnenej cesty. Testovanie na lesných a poľných cestách pri aktivitách, ktoré užívateľa na tieto cesty dovedú (ryby, huby, poľovačky, lyžovanie, chaty, zjazdové bicyklovanie, atď.). Jazda na offroad module v Centre bezpečnej jazdy na okruhu Slovakia Ring. Poukázanie na skutočné schopnosti auta v teréne s profesionálnym inštruktorom.


 
Postupne uverejníme niekoľko článkov popisujúcich náš život s Dusterom počas náročného, mesačného testu. A uverejníme ich v 100% zhode s realitou. Rovnako vás budeme priebežne informovať o radostiach, či strastiach na našom facebook profile RoadLife. Tešíme sa a sme v redakcii naozaj zvedaví, čo všetko Dacia Duster dokáže a zvládne. Pre celkový obraz dopĺňame presné označenie testovaného auta – Dacia Duster 1,5 dCi 80 kW/109 k 4x4 S&S Exception.


RL Team, Foto: www.dacia.sk