Sport TurismoS batohom bokomN lightTechnokratLord of the RingStinger GTKonzultantIndiánske letoKia Sportage 2018Nová Honda CR-VHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrakFiesta ST 2018 Srdcová sedma
Úvod / Auto/Moto / Motorky / ČoTy MoTo 2017

ČoTy MoTo 2017

Po rebríčku tých najlepších áut za minulý rok Vám Peter prináša aj svoj pohľad z jednej stopy. "Aj keď som si testovaciu sezónu neplánovane a veru nedobrovoľne skrátil, ČoTy má stále svoje opodstatnenie. Mrzí ma, že v pláne boli ešte ozaj zaujímavé stroje. Nič to, výborné boli aj tie, ktoré som stihol. A teda, poďme na to."

5. Honda X-ADV - Ťažko zaradiť tento pohľady priťahujúci maxi-skúter. Teda ak to maxi-skúter ozaj je. Zaujímavý počin Hondy, ktorý má potenciál určovať trend „allround“ triedy.

4. Suzuki V-Strom 1000Suzuki nepriniesla v princípe nič, čo by mi vyrazilo dych. Ale v dnešnej dobe super moderných technológií a hypertenkých displejov si u mňa získala miesto svojou „hlúposťou“ (rozumej jednoduchosťou). V neposlednom rade cena dielov nevyprázdni bankový účet viac, ako by človek čakal.

3. BMW R nineT urban G/SDnes už nestačí iba dobre vyzerať. NineT dokáže aj výborne jazdiť a vôbec nevadí, že je na „drapákoch“. Výborná motorka, ktorá nebyť veľkého prekvapenia a radosti z KTM by bola určite na vrchole.

2. KTM 1290 Super Adventure S
Silou prekypujúci mastodont s ovládateľnosťou, ktorá je pri technických parametroch neuveriteľná. Ak cestovať, tak tento stroj je určite jednou z TOP volieb.

1. KTM 1090 AdventureKTM aj na prvom? Určite. 1090tka vo mne zanechala najviac emócií. Viac to bolo už iba u BMW S 1000 RR HP4. Nie, nedajú sa porovnať. Ani ich neporovnávam, len veľmi rád a s úsmevom na obe spomínam.
Autor: Peter Baran, Foto: archív RL