Sports TourerKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster NSanta1000 kilometrový testKodiaq RSProject CToto auto s vami pohne!Baby AMGRS245Sandman 2V ako...SandmanKia XCeed 1,6 T-GDIRozhodnutieCeed GTNáčelníkFocus STToto nečítajte!
Úvod / Auto/Moto / Motoršport / Hyundai Motorsport posilňuje tím pre prípravu WRC

Hyundai Motorsport posilňuje tím pre prípravu WRC

•Od začiatku roka 2013 Hyundai Motorsport GmbH personálne doplnil hlavné  pozície v tíme 
•Francúz Bertrand Vallat bude viesť konštrukčnú kanceláriu, jeho krajan Stephane Girard bude manažérom zodpovedným za prípravu motora 
•Alain Penasse nastúpil ako manažér tímu Hyundai Motorsport
•Stefan Ph. Henrich z Hyundai Motor Europe sa pripojil k tímu Hyundai Motorsport, kde bude viesť oddelenie pre marketing & komunikáciu

Od kedy bol v januári Michel Nandan angažovaný ako šéfa tímu, Hyundai Motorsport sa sústredil nielen na vybudovanie areálu v Alzenau a prípravu pretekového špeciálu  i20 WRC na intenzívne testovanie v neskoršom období tohto roka, ale aj na konsolidáciu technickej, športovej a marketingovej stránky tímu. S novými kľúčovými ľuďmi vo všetkých týchto oblastiach teraz tím funguje na plný plyn a rapídne sa rozrastá. 

Konštrukcia: 
Technické oddelenie prešlo konštantnou evolúciou od začiatku projektu. Šéfkonštruktér Bertrand Vallat, ktorý je zapojený od prvotného založenia tímu, od decembra minulého roka pracuje na návrhu  pretekového špeciálu a vedie celý projekt konštrukcie. Francúzsky expert naposledy pôsobil v tíme Peugeot Sport, kde bol zodpovedný za prípravu pretekového špeciálu Peugeot 207 pre skupinu S2000. 

Do tímu Hyundai Motorsport pristúpil Stephane Girard ako manažér zodpovedný za prípravu motora – čo je druhá kľúčová pozícia. Disponuje rozsiahlym know-how z oblasti automobilového športu, ktorý nadobudol počas dlhoročného pôsobenia pre rozličné tímy ako Peugeot Sport, Maserati Corse, Subaru World Rally Team - Prodrive a Citroën Sport. Šport: 
Alain Penasse nastupuje 22. apríla do funkcie manažéra tímu, kde zohrá rozhodujúcu rolu pri riadení každodennej prevádzky a ďalšom budovaní tímu. Tento 51-ročný Belgičan získal bohaté skúsenosti v oblasti automobilových súťaží pri svojom predchádzajúcom pôsobení v tímoch Toyota Team Europe a Peugeot Sport, ako aj u výrobcu pneumatík Michelin a ako organizátor Rally Ypres. 

Technika: 
Špecialista z oblasti automobilového športu Ernst Kopp – ktorý sa v minulosti angažoval pri projektoch Toyota pre automobilové súťaže, Le Mans, ako aj pri F1 – je zodpovedný za technickú realizáciu. Od základu vybudoval technické oddelenie, zložené zo skúsených technikov, ktoré zabezpečí špičkovú formu pretekového špeciálu i20 WRC pre testovanie v druhej polovici tohto roka a súťažné nasadenie v budúcom roku. 

Marketing a komunikácia: 
Riaditeľom Hyundai Motorsport pre oblasť Marketing & PR sa stal Stefan Ph. Henrich. Stefan prináša veľké skúsenosti z oblasti komunikácie, pracuje 12 rokov v  Hyundai Motor Europe, kde je v súčasnosti hovorcom spoločnosti. Bude riadiť oddelenie zložené zo skúsených ľudí, prichádzajúcich z rozličných oblastí automobilového športu a automobilového priemyslu. 

Michel Nandan, šéf tímu Hyundai Motorsport povedal: “Od začiatku roka sa náš tím dynamicky rozvíja a urobili sme veľký pokrok pri obsadení všetkých kľúčových pozícií. Absolvovali sme náročnú a vzrušujúcu etapu budovania tímu od samého začiatku a máme pred sebou iba deväť mesiacov na prípravu pre budúcoročnú sezónu. Som teraz obklopený najlepšími ľuďmi z branže a som si istý, že dosiahneme náš ambiciózny cieľ pripraviť sa na štart sezóny 2014 FIA World Rally Championship. Máme pred sebou veľmi náročný rok a verím, že naša tímová spolupráca so zdieľanou spoločnou vášňou pre automobilový šport sú kľúčové pre dosiahnutie úspechu.“ 


Zdroj: Hyundai
Advertisement