Sandman 2V ako...Sedem SandmanKia XCeed 1,6 T-GDIRozhodnutieSandokanElektrický rytierCeed GTNáčelníkFocus STToto nečítajte!ElektroMechanikSky-G vs. Sky-DMs. MercedesOsem
Úvod / Auto/Moto / Motoršport / MINI ALL4 Racing na Rely Dakar 2015

MINI ALL4 Racing na Rely Dakar 2015

Pred druhou časťou Rely Dakar 2015 si značka MINI naďalej udržiava vedenie. Po ôsmich etapách vedie Nasser Al-Attiyah so spolujazdcom Mathieu Baumelom (Katar/Fr.), ktorí si udržiavajú vedenie od druhej etapy. Za nimi zaostáva o 8 minút a 27 sekúnd posádka De Villiers/Von Zitzewitz. 

Voľný deň v Iquique (Čile) venovali jazdci a tímy krátkemu odpočinku pred druhou polovicou podujatia Rely Dakar. Hoci 61 z celkovo 137 štartujúcich vozidiel už zo súťaže vypadlo, o víťazstvo v jednom z najnáročnejších motoristických podujatí stále bojuje kompletná desiatka MINI ALL4 Racing.

Začiatok týždňa sa niesol v znamení výnimočných úspechov MINI. Jazdci MINI ALL4 Racing zvíťazili v siedmich z celkovo ôsmich etáp na trase vedúcej z Buenos Aires (Argentína) cez Chilecito (Argentína) a Copiapo (Čile), cez Andy až do mestečka Uyuni (Bolívia). Posádka Al-Attiyah/Baumel bola najrýchlejšia v troch etapách, Orlando Terranova/Bernardo Graue (obaja Argentína) taktiež dominovali v troch etapách a posádka Vladimír Vasiljev/Konstantin Žiltsov (obaja Rusko) prispeli víťazstvom v jednej etape.

Vozidlo MINI ALL4 Racing vychádza z modelu MINI Countryman John Cooper Works a v dakarskej rely potvrdzuje svoje výnimočné kvality. Jazdci Rely Dakar sa musia vyrovnať s rôznorodými povrchmi a zdolávať vysoké duny z veľmi jemného púštneho piesku (tzv. „feš-feš“), pričom teploty sa zvyknú vyšplhať až na 50 stupňov. Náročné štrkové cesty v oblastiach bez jasného označenia otestujú vodičov aj vozidlá po všetkých stránkach, a zároveň kladú mimoriadne vysoké nároky aj na spolujazdcov, ktorí musia byť dobre pripravení na všetky nástrahy na trati.


Zdroj: BMW
Advertisement