Sandman 2V ako...Sedem SandmanKia XCeed 1,6 T-GDIRozhodnutieSandokanElektrický rytierCeed GTNáčelníkFocus STToto nečítajte!ElektroMechanikSky-G vs. Sky-DMs. MercedesOsem
Úvod / Auto/Moto / Motoršport / Peugeot 208 R2 – Výnimočný úspech na ADAC RALLY DEUTSCHLAND

Peugeot 208 R2 – Výnimočný úspech na ADAC RALLY DEUTSCHLAND

Nestáva sa priveľmi často, aby sme publikovali tlačovú správu z rally, ale veľmi fandíme civilným produktom divízie Peugeot Sport a predovšetkým, obrovský úspech slovenského tímu Peugeot Sport Slovakia na prestížnej svetovej ADAC RALLY DEUTSCHLAND 2018 si zmienku právom zaslúži.  


Cez víkend, počas prestížnej ADAC Rally Deutschland, ktorá po Monte Carlo patri k druhým najväčším pretekom vo svetovej sérii, dosiahol športový team PEUGEOT SPORT SLOVAKIA neuveriteľný úspech. Peugeot 208 R2 s posádkou Rasťo Chvála a Zuzana Lieskovcová získali 2. miesto v kategórii RC4 (zo 14 štartujúcich posádok) a celkovo skončili na veľmi peknom 31. mieste. Úspech teší o to viac, že posádka Peugeotu 208 R2 bola tretia v hodnotení vozidiel s jednou poháňanou nápravou.


"Pochopiteľne mali sme veľkú dávku šťastia a výsledok prišiel aj zásluhou technických porúch a havárií súperov. Rely je tímový šport a svetové preteky majú vytrvalostný charakter, čiže záleží aj na spoľahlivosti a niekedy treba mať za volantom chladnú hlavu," dodal v cieli súťaže Rasťo Chvála


Na rozdiel od továrenských tímov a posádok zapísaných do súťaže WRC3 išiel slovenský tím do Nemecka bez veľkých očakávaní a s túžbou porovnať sa s najlepšími.


"Áno niektorí súperi bolí rýchlejší, ale mali časté kolízie. Na druhej strane v závere súťaže som často videla náš čas v cieli skúšky medzi najlepšími v TOP 5. Pre spolujazdca je to náročná rely a vo vrcholných momentoch nebol čas pozerať von. Zažila som ten úžasný pocit, keď diktujete rozpis podľa toho, ako cítite auto a takmer vôbec nepozriete von," komentovala priebeh rely Zuzka Lieskovcová.
V neposlednom rade o úspechu slovenskej posádky rozhodla spoľahlivosť auta pripraveného českou dielňou Aspekta Motorsport pod vedením Jiřího Pertlíčka. 


Na toto druhé miesto je tým patrične hrdý, pretože je dôkazom nielen športovej a šoférskej zdatnosti nášho novinárskeho kolegu Rasťa Chválu, šikovnosti navigátorky Zuzky Lieskovcovej, ale aj odolnosti, spoľahlivosti a kvality pretekárskeho Peugeotu 208 R2, ktorý bez problémov vydržal extrémnu zaťažkávaciu skúšku. Na vozidle nebolo nutné počas 1500 kilometrov dlhej súťaže vymeniť okrem brzdových platničiek a pneumatík žiadny dielec.


Autor: Miro Vilím, Zdroj: Peugeot 


Advertisement