Q3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUNBlack is backSport TurismoTechnokratLord of the RingHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrak
Úvod / Auto/Moto / Motoršport / Rainer Zietlow Cape to Cape 2.0

Rainer Zietlow Cape to Cape 2.0

Svetový rekordér na Touaregu Rainer Zietlow prekročil hranice Slovenskej republiky pri jeho novom pokuse o svetový rekord Cape to Cape 2.0. Pár sekúnd po zastavení dorazilo na hranice aj 9 slovenských VW Touareg, aby podporili Rainerovo snaženie aspoň ako nejaký zástupca Slovenska, kde sa samotné Touaregy vyrábajú. Touareg Club a jeho predstavitelia v tomto prípade zastrešili pozíciu slovenského importéra Volkswagen. Treba si pomáhať!

Rainer zostal úplne v šoku, keďže nič podobné v žiadnom štáte nezažil. Po osobnom zvítaní sa s každým jedným členom všetkých posádok nasledovalo stylovanie vozidiel a následné fotenie. Po 20 minútach sa Touareg klubisti zoradili a v konvoji sa presunuli Bratislavou na čerpaciu stanicu Slovnaft v Lamači, kde ich už očakávalo ďalších 5 posádok, ktoré šli zabezpečiť priestor pre tankovanie a pripraviť ďalšie prekvapenie pre Rainera a jeho posádku. 

Akonáhle zazrel obrovský uvítací banner, už nemal vôbec slov. Bolo to preňho najkrajšie a najemotívnejšie uvítanie počas celej jeho tour. I keď bola preňho každá jedna minúta veľmi vzácna, tak nám ich z vďaky venoval veľmi veľa, či už na fotenie, rozhovory s novinármi a tiež inštruktáže na fotenie počas jazdy diaľnicou na hranice s Českou republikou, kde sršal neuveriteľnými nápadmi. Žiaľ po výjazde z čerpacej stanice nastal technický problém a vozidlo ,,spadlo” do núdzového režimu pre zaseknutú klapku AGR ventilu. Bolo obrovským šťastím, že sa to stalo v Bratislave, tesne pred zjazdom k fabrike Volkswagen! A tiež to, že potrebný AGR ventil mali v Pilothalle v starom motore! A tak mu ho mohli vymeniť priamo v Pilothalle vo VW a mohol o 3 hodine ráno vyraziť opäť na cestu za svetovým rekordom.Chcel by som sa Vám touto cestou všetkým poďakovať, ktorí ste si našli čas a prišli Rainera a jeho tím podporiť a zažiť atmosféru svetového rekordu. Taktiež chcem poďakovať aj mojim priateľom Tomášovi, Karčimu, Romi, Ľubošovi, Adi, Nikol, z VW Jurajovi Medveczkému a Ľubovi Paškovi za pomoc s organizáciou stretnutia. 


Autor: Stano, predseda TCS, Foto: TCS
Advertisement