Sandman 2V ako...Sedem SandmanKia XCeed 1,6 T-GDIRozhodnutieSandokanElektrický rytierCeed GTNáčelníkFocus STToto nečítajte!ElektroMechanikSky-G vs. Sky-DMs. MercedesOsem
Úvod / Auto/Moto / Motoršport / Slovakiaring Auto Slalom Race

Slovakiaring Auto Slalom Race

V sezóne 2016 sme pre nadšencov rýchlej jazdy v oblúkoch pripravili dve podujatia s názvom SLOVAKIARING Auto Slalom Race. V termínoch 18.6. 2016 a 6.8.2016 si teda môžete prísť kvalitne zajazdiť do areálu Centra Bezpečnej Jazdy na Slovakiaring-u. 

Zápis do pretekov začína 7 dní pred pretekmi, online registráciou. Zaplatenie štartovného prebieha ráno v deň pretekov na mieste podujatia v Centre Bezpečnej Jazdy, miestnosť „Cafe“. V aute môže počas jazdy sedieť okrem vodiča jeden spolujazdec vedľa vodiča a to iba v zoznamovacej jazde! Spolujazdec nesmie byť zároveň jazdcom registrovaným v daných pretekoch! Každý štartujúci a spolujazdec, musia byť pripútaní bezpečnostnými pásmi a mať na hlave automobilovú, alebo motocyklovú prilbu!   Na jednom aute môžu štartovať maximálne 4 jazdci - dabléri. Títo musia zachovať minimálne 10 min odstup medzi jazdami. Jazdec môže nahlásiť zmenu auta, na ktorom štartuje najneskôr na rannej registrácii, zmenu auta počas pretekov musí odsúhlasiť riaditeľ pretekov. V prípade porušenia týchto bezpečnostných nariadení bude jazdec z jazdy vylúčený bez nároku na opakovanú opravnú jazdu. V prípade, že jazdcovi z akýchkoľvek dôvodov nebolo umožnené štartovať na riadne postavenej - regulárnej trati, prípadne pre pohyb traťových komisárov musel z bezpečnostných dôvodov spomaliť, alebo zastaviť nie vlastným pričinením, je povinný túto skutočnosť nahlásiť v cieli v momente dokončenia danej jazdy. Po preverení skutkového stavu a uznaní riaditeľom pretekov dostane jazdec nárok na opakovanú opravnú jazdu. 

Každý jazdec je povinný mať na oboch stranách vozidla viditeľne umiestnené správne štartovné číslo!Štartovné do pretekov na jazdca - 30 € ( 1x – meraná zoznamovacia jazda a 3x - ostrý štart). Výsledné poradie jazdcov v jednotlivých kategóriách i v celkovom poradí určuje súčet dvoch lepších z ostrých štartov. Jazdec je povinný skontrolovať zverejnené výsledky po každej jazde a tiež na konci pretekov. Po zverejnení výsledkov je k dispozícii vždy 15 min doba na podanie protestov proti výsledkom. Po vyhlásení oficiálnych výsledkov sú tieto považované za definitívne a nemenné. 


Zdroj: Driving Academy 
Advertisement