NáčelníkCeed GTFocus STToto nečítajte!2,0 TSI DSGElektroMechanikSky-G vs. Sky-DRečnícka otázkaMs. MercedesOsemIndian FTR 1200T5 X4 M40d
Úvod / Auto/Moto / Pohľad z Venuše / DeNNík z Venuše – alebo prázdniny s Hyundai i30 Fastback N

DeNNík z Venuše – alebo prázdniny s Hyundai i30 Fastback N

#keďČasLetíSiDospelý


Sama tomu neverím, ale boli časy, keď sa mi zdalo, že čas plynie strašne pomaly. Dnes je slovné spojenie: čas plynie pomaly obrovská utópia a niekedy mám pocit, že odbitím polnoci na Silvestra evidujem už len Nový Rok, ani sa nestihnem spamätať a je leto (a o pár dní nato zastupujeme Santu, aby stíhal Vianoce). 


Ak nie ste zahrabaní medzi tonou administratívy, alebo nechodíte domov po 22.00, asi ste si stihli všimnúť, že leto už začalo. Mne sa už podarilo na pár minút vykuknúť spod tej kopy papierov a zistila som, že je vonku teplo... a podľa kalendára je už leto. Prakticky sa zatiaľ len zahrievam, pretože k TOP letu na Venuši/na Zemi mi zatiaľ chýba sparring partner, ktorým nebude nik iný, ako nový Hyundai i30 Fastback N.


Ak poznáte psychologickú hru rodičov ako majú umlčať netrpezlivé deti s tým, že si majú odrátavať dni koľko krát musia ešte spinkať, kým nadíde tá dlho očakávaná udalosť, tak už asi tušíte o čom hovorím. Ja už začínam trhať dni v domácom kalendári (kecám, taký nemáme), oprava - vyškrtávam dni v diári a v pracovnom kalendári (ten by som najradšej rovno vyšmarila do smetí) a ten, čo na vás vyskakuje, že o 5 minút máte stretnutie v počítači by som vymazala. Tak či onak, dňom a nocou sa termín začiatku leta s eNkom blíži.


#deNNíkzVenuše


DeNNík z Venuše je projekt, myšlienka, program – volajme ho ako chceme, ktorý môže mať evolučný význam pre dievčatá / Venuše, ktoré majú blízko k dobrým a rýchlym autám. Nie som žiadna vymývačka mozgov, ani hypnotizérka, ale som jednou nohou Venuša (druhou Mars, Jupiter, Mesiac aj Slnko – to znamená matka), ktorá nepatrí k majiteľom áut, ktorých zakúpenie auta pramení v rozhodnutí, že auto by sa im asi aj hodilo, tak si ho kúpime, zaparkujeme vo vykurovanej garáži s kobercom, a počkáme si na Veľkú Noc, keď ho budú môcť všetci obdivovať. Nie nie, ja mám auto, ktoré pozná traumu zo slovenských ciest, pozná vyčkávanie na hlavných ťahoch ráno do mesta, pozná aj nespevnené cesty... a vie, že ten človek za volantom je rád, že v ňom sedí. Veď predsa autá sú vyrobené preto, aby jazdili, aby prevážali svojich pasažierov z bodu A do bodu B, aby rafinérky neskrachovali, aby sa cestári nenudili, aby poisťovne vykazovali zisky.  Ako vidíte, autá zamestnávajú obrovský počet ľudí. Hyundai i30 Fastback N je bezpochyby jedno skvelé, mladistvo dizajnované auto, s ktorým budem mať tú česť zažívať radosti z denno-denných roadtripov, ktoré sa Vám budem snažiť čo najautentickejšie zdokumentovať a sprostredkovať cez deNNík z Venuše. Čo zažijem s eNmancipátorom, čo ma postretne v rámci každodenného života s ním,  čo ma prekvapí alebo vydesí??, to všetko Vám budem dokumentovať. 


#ShopPin(K)g


V rámci pohody s eNmancipátorom ma budú čakať rôzne disciplíny, niektoré menej, iné viac adrenalínové, možno aj stresujúce, ale to všetko patrí k životu... s autom. A teda, len takú poznámku si dovolím tu utrúsiť, že sa bude dať na čo pozerať... Neviem, či disciplína #shopPin(K)g nebude pre mňa znamenať niečo, ako šofér slečny Daisy, ale ... veď uvidíte, prečítate si. Tento zaťažkávací test so mnou absolvujú samé slečny/dámy/matky.... V každom prípade, teším sa na reakcie dievčat, na reakcie okolia a ktovie ako ten shopping skončí... či náhodou namiesto obchodov typizovaných pre dámy nebudeme nakupovať v záhradkárstve ovocné stromčeky. 

#kedMaťoHomolaUčí


Druhá disciplína trojboja z VeNNuše s Hyundai i30 N Fastback bude možno po jej absolvovaní mojou nočnou morou ešte veľmi dlho,...možné je všetko. Ale keď už, tak už... ísť na Slovakia Ring? To zvládnem. Voziť sa s Maťom Homolom by som tiež mohla zvládnuť, i keď minimálne by som potrebovala mať po ruke vedierko alebo vrecúško... Mňa ale čaká niečo úplne iné... inštruktáž Maťa čo môže vodič/polovodič dokázať s rýchlym autom na miestach na to určených. 


Už teraz viem, že základ je byť nalačno, lebo všetky gastro orgány budú protestovať, ruky sa mi budú potiť ako v maturitný deň a s najväčšou pravdepodobnosťou budem mať adrenalínu na rozdávanie..., ale bude to skvelá príležitosť, keď šofér – človek milión, dostane šancu naučiť sa praktické poznatky z prvej ruky... teda z Maťových skúseností, z ktorých potom nebude môcť spávať. Ako to prežije Maťo Homola so mnou... to uvidíme... napíšem. 
#eNtaxi


Aby ste nepovedali, že tak teda pekne... ona si tu bude užívať leto a provokovať tu s deNNíkom zážitkov s eNkom... (nech nie som za sebeckú matku) je tu niečo aj pre vás – všetkých, ktorým sa Hyundai i30 Fastback N páči a radi by ste sa v ňom odviezli. #obrubník už poznáte, ten prenechávam v réžii našich chlapcov... ja to štipku vylepším, ale osobný kontakt ponechávam. 


Takže takto dámy a páni. V rámci  deNNíka z Venuše s Hyundai i30 N Fastback si samozrejme môžeme hodiť reč o nesmrteľnosti chrústa, ale nie pri obrubníku, nie nie. Priamo v eNku. To znamená Vy ako pasažier, eNko ako taxík a ja ako pani taxikárka. Ak sa nebojíte a Vaša zvedavosť je silnejšia ako strach zo ženy taxikárky na rýchlom aute, tak nám dajte vedieť a my prídeme. Ak máte pracovné stretnutie v Bratislave, bude Vás trápiť hlad a budete chcieť ísť na dobrý obed, alebo sa Váš šéf práve vyvalil na pláž a Vy chcete zdrhnúť z práce skôr, v deň N sa to bude dať aj takto: keďže je to stále o ľuďoch - Vy zavoláte, i30 Fastback N

(inak pri preklepe som zistila, že ak zabudneme na písmenko s, tak je to Fatback) 

a ja Vás vyzdvihneme a odvezieme na adresuktorú zadáme do navigácie eNka. 

Všetko toto „zrobíme“ v stredu 7.8.2019 (dúfam že astrologicky bude dátum v poriadku) 

v Bratislave, v čase od 10.00 – 17.00 

(odbory sú silné, takže mám skrátenú pracovnú dobu). Predbežný záujem na #eNtaxi budete môcť odkomunikovať cez nás dispečing, ktorý bude aktívny od 5.8.2019 – 7.8.2019 na sociálnej sieti (FB) RoadLife. To znamená, že ja tam hodím post, kde si v komentoch budete môcť predbežne rezervovať termín (ak budete vedieť dopredu, čo Vás 7.8.2019 čaká), ak nie, tak zostane ešte jedna alternatíva, ktorá bude spočívať v jednom „tajnom“ telefónnom čísle, na ktoré keď zavoláte, slečna dispečerka Vám poviem, či je eNtaxi voľné, alebo nie. A kľudne vezmite so sebou aj frajerku, mamu, babku. 


Vy nám nič nezaplatíte, my nič nezarobíme, takže všetci budeme spokojní. Ak sa na konci cesty poďakujete a nebudete mať strach v očiach, ja budem rada. Takže RLpositive people... vidíme sa v eNtaxíku. Teším sa na VÁS. Autor: Amy Zaťková, Foto: VectorStock.com, Maťo Homola Race School

Advertisement