EvoRocknRollaCUPRA PortfolioMercedes-Benz GLE CoupéShooting Brake 2Avantissimo!Shooting BrakeSEAT Tarraco FRPiaty elementAudi A6 PHEVRaptor AirlinesE-lienBMW X7 Mustang a MarilynCAPS LOCKKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster N
Úvod / Auto/Moto / Pohľad z Venuše / Slovak Karting Center – Ihrisko (nielen) pre dospelých

Slovak Karting Center – Ihrisko (nielen) pre dospelých

Každý z nás má v sebe kus dieťaťa. Prirodzeným vývojom nás dospievanie, pracovné, neskôr aj rodinné povinnosti „donútia“ to dieťa čiastočne, alebo úplne utlačiť. Na jednej strane je to pochopiteľné, no smutné. Pritom, niekedy stačí tak málo, aby sa to dieťa v nás zodpovedne prebudilo. 

Priznajme si to, z času na čas by bolo fajn zahodiť starosti za hlavu a opäť sa (aspoň na chvíľu) bezstarostne a bezhranične radovať, tak ako je to vo svete detí úplne prirodzené. Milé dámy, či si to už priznáte, alebo nie, všetky vieme, že mužská časť populácie, si to dieťa v sebe kontinuálne udržiava a my im to nemôžeme vyčítať. Práve naopak! 

Slečny, panie, dámy! Nastal čas, aby sme si aj my od  tých našich polovičiek vzali príklad. Buďme trošku odviazané, buďme trošku hravé a naštartujme tie copaté dievčatká, ktoré v nás driemu. Dá sa to - jednoducho, zodpovedne a na úrovni. Mnohé z nás dobre poznáme „centrum zábavy“ pre našich partnerov v Orechovej Potôni. Ak poznáte areál Slovakia Ringu len z počutia, je čas zmeniť to. V rámci areálu nedávno vzniklo nové ihrisko pre dospelých. 

Motokárová trať Slovak Karting Centra je kvalitným spojením zábavy pre všetkých, či ste žena, muž, mladí, v zrelom veku, ale nepošlú domov ani dieťa. Už pri vstupe na „ihrisko“ je všetkým  jasné, že toto nie je len taká dedinská motokárová dráha, ktorú si Ferko s Jožkom za pomoci ich otcov postavili pre vlastnú zábavu. Toto je špičkové stredisko s licenciou CIK FIA. Samotná motokárová trať má v základe dĺžku 1172 metrov a ponúka ďalších 5 variantov jazdenia a plnohodnotného využitia. Kvalitné a sofistikované služby sa netýkajú len dráhy samotnej, ale všetkých čiastkových procesov, ktoré k prevádzke špičkovej motokárovej dráhy patria, nevynímajúc aktuálne „smart“ riešenia. Po príchode, následnej registrácii sa do systému, si Vás Slovak Karting Centre archivuje  a.) fotografiou, b.) ako Stiga trebárs aj s ružovou helmou. Ďalej sa Vám už venuje profesionálny team fešných pánov, ktorí Vám ochotne vysvetlia všetko, aby ste si čas strávený v Slovak Karting Centre užili čo najviac a čo najbezpečnejšie. 

Po zhliadnutí inštruktážneho videa o tom, ako sa bezpečne správať na trati, sa postupne presúvate do  „no make - up zóny“, kde si vyberáte bezpečnostnú prilbu dostupnú v rôznych veľkostiach. Napriek viditeľnej snahe centra vyhovieť aj náročným klientom bažiacim po adrenalínovej zábave Vás mierne sklamem, dámy. Ani ružová, orgovánová, dokonca ani marhuľová prilba, ktorá by ladila k Vašej pleti tam zatiaľ nebola. Možno sa to v budúcnosti zmení, uvidíme. 

Už sme len krok pred usadením sa do benzínovej motokáry SODI SR5 – Honda GX390 s výkonom 13 k, kde si Vás švárni chlapci zaevidujú, aby presne vedeli, ktorá motokára je tá Vaša (víťazná) a aby ste hlavne Vy videli rýchlostné rekordy na svetelnej tabuli nad prvou, celkom ostrou zákrutou. Ak to v tej rýchlosti nestíhate, nič sa nedeje. Všetko si viete dodatočne podrobne naštudovať aj v aplikácii Slovak Karting Cetra. Po štarte z boxu to máte už plne v rukách len a len Vy. Jazdiť na kvalitnom asfalte, s perfektne navrhnutou traťou, s ostrými, či tiahlymi zákrutami, dostatočne dlhými rovinkami vo Vás postupne a nenápadne prebudí to uspaté dievčatko. Priznám sa, zo začiatku som sama mala obavu, či v tej záplave radosti budem vedieť kade jazdiť. Niet sa však čoho obávať, trať je „samonavigačná“ a jazdíte ako s autopilotom. Obavy z toho, že skončíte mimo asfaltu sú úplne v poriadku, ale to sa stáva aj rýchlym, smelým a skúseným chlapcom. 

Karting je šport o rýchlosti, o jazdení a predbiehaní, ale to nevylučuje fakt, že sa dá robiť aj „len“ pre zábavu. Nemusí byť prvoradé dosiahnuť najlepší čas a stáť na stupni víťazov, ale podvedome sa Vám dostane pod kožu všetko, čo to obnáša a budete sa snažiť prekonávať aspoň tie Vaše časové rekordy. Nech je to už tak, či onak, karting je o zábave, o radosti aj o ventilácii nahromadeného stresu z dospeláckého života. Je to dokonalá psychohygiena, ktorá stojí menej, ako jedno sedenie u psychológa. 

Ak by ste ale stále mali obavy, rešpekt, alebo sa Vám len nechce kŕčovito držať volant, môžete si vybrať aj miesto spolujazdca v dvojmiestnej motokáre SODI 2DRIVE – Honda GX390 s výkonom 13 k, ideálne s osobou, ktorej dôverujete. Ako matka viem, že odborníci odporúčajú, aby sme deťom ukázali čo najširšiu škálu športov, aby si samé vedeli vybrať šport, ktorý im robí radosť. Slovak Karting Center je vhodné miesto pre zasvätenie potomka do tajov motokár, samozrejme na úplný začiatok aj v sprievode rodiča. Pre takéto „nezištné“ obety rodičov slúži  dvojmiestna motokára, ktorá sa vie prispôsobiť evidentne odlišným fyziologickým parametrom detí. Ak rodič zbadá ten dobre známy výraz na tvári, že dieťa prežíva radosť a motokáry ho úplne prirodzene bavia, bum. Stalo sa. Už Vás majú oboch. Samozrejme pre samostatnú jazdu dieťaťa majú v centre vhodnú motokáru, SODI LR5 – Honda GX200 s výkonom 6 k, ktorá je určená výlučne pre mladých jazdcov vo veku od 7 rokov. Ďalší level je/bude, keď Vám Vaše dieťa bude dávať kondičné jazdy na motokárach. 

Vyzerá to tak, že tu na Zemi máme len jeden život, preto sa ho snažme prežiť tak, aby sme v starobe mali na čo spomínať. Nikdy nezabudnem na slová legendárneho Ayrtona Sennu, ktorý v roku 1978 prišiel do Európy. Vtedy ešte jazdil „len“ na motokárach, ale podľa jeho slov to boli časy, na ktoré veľmi rád spomínal, pretože boli o zábave, o jazdení, bez politiky a bez sily peňazí. Motokárová trať Slovak Karting Center je ukážková reprezentačná trať, na ktorej sa vyblázni nielen nadšenec – amatér, ale na ktorej sa organizujú aj medzinárodné preteky, lebo môžu. Som rada, že konečne sa naše malé Slovensko môže hrdiť kvalitnými službami aj v tejto oblasti. A ktovie, možno tu raz z jedného dieťaťa vyrastie jazdec ako Ayrton Senna. Držím palce, nech sa tak stane!

Za pozvanie ďakujeme Slovak Karting Center.

Autor: Amy Zaťková, Foto: Andrej Šuhaj - www.spayza.sk (galéria), Roman Zaťko (v texte), Slovak Karting Center (letecké pohľady)