Focus STX4 M40dProjektil!Najlepšie Tarraco?e-tronQ3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUN
Úvod / Auto/Moto / Prvé dotyky / Ford Mustang GT a Mustang EcoBoost - Hipoterapia doslova

Ford Mustang GT a Mustang EcoBoost - Hipoterapia doslova

Wau efekt sa dostavil hneď po otvorení garáže. V nej boli ustajnené dva divoké kone. Beriem kľúče od čierneho s motorom EcoBoost. Stlačím štartovacie tlačidlo a príjemný nenásilný zvuk štvorvalca sa šíri po celej garáži a vzrušenie sa zväčšuje. Zrazu zaznejú hromy blesky osemvalcového motoru a štvorvalec nie je počuť. 


Prvý pohľad na stredovú konzolu otvára dvere pre otázku. Ako Američan s „mekáč“ prstami môže ovládať tlačítka vo vozidle? Príjemné sedadlá sú naopak kompromisom medzi pohodlím a športovosťou. 


Skúsim prepínač módov nastavenia vozidla a hneď vyberám Šport. Zmení sa aj grafika tachometra s dôrazom na otáčky v štýle GT závodných vozidiel. Už po pár metroch mám z vozidla super pocit a ten po celom dni aj zostal. Motor má krásny ťah už z nižších otáčok, ale trhač asfaltu to rozhodne nie je. Ideálne auto na dlhé cesty, kedy človek potrebuje skôr skroteného než divokého nepárnokopytníka. 
Mal som možnosť v ten deň krátko vyskúšať aj model GT s osemvalcom a aj keď ma asi veľa ľudí ukameňuje, tak ja by som si vybral EcoBoost. Zvuk osemvalca je silno návykový, no myslím, že by ma veľmi rýchlo omrzel. S týmto motorom auto neprestáva hučať nikdy. Najmenšie zošliapnutie plynového pedálu prebudí aj mŕtveho a priťahuje pohľady všetkých ľudí okolo. Ideálne auto pre vodičov, čo sa radi predvádzajú. 


Na konci dňa som doslova očarený a môžem Mustang vrelo odporučiť nielen fanúšikom amerických vozidiel, ale vzhľadom na pomer koľko auta dostanem za dobrú cenu, aj každému kto má rád extravaganciu. Hipoterapia bola jednoznačne úspešná. 


Text a foto: Filip Damé


 

Advertisement