AfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUNBlack is backSport TurismoTechnokratLord of the RingHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrak
Úvod / Auto/Moto / Prvé dotyky / Hyundai i30 N Line 2018 - Prvá jazda!

Hyundai i30 N Line 2018 - Prvá jazda!

Naživo vyzerá Hyundai i30 N Line ešte lepšie ako na produktových fotografiách! V červenej farbe, posadený na osemnásť palcových kolesách obúvajúcich pneumatiky Michelin Pilot Sport 4, s predným nárazníkom vypožičaným z „veľkého“ eNka a dvojitou koncovkou výfuku ústiacou na pravej strane nového zadného nárazníka púta zaslúženú pozornosť.

V rámci predstavenia nového modelu Hyundai Santa Fe sme mali krátku možnosť vychutnať si prvé kilometre za volantom prvého modelu N Line. Kľukaté cestičky v okolí Liptovskej Mary dali jasnú odpoveď na otázku, či malé eNko dáva zmysel. Dáva! Zmeny totiž nie sú len vizuálne, ale dotkli sa aj podvozku, ktorý dostal tvrdšie pruženie a o palec väčšie brzdy. 

Interiér profituje zo športových sedadiel, perfektného volantu a hlavice radiacej páky, ktoré sú takmer totožné s tými, ktoré sa nachádzajú v ostrom eNku.Zlepšenie odozvy motora zatiaľ neviem potvrdiť, pod prednou kapotou pracujúca 1,4 T-GDI s výkonom 140 koní a silou 242 Nm mala za sebou len niekoľko stoviek kilometrov a poctivo som dodržiaval pravidlá zábehu, teda ani po zohriatí som ju netočil na viac ako 4 tisíc otáčok. Takže verdikt k motoru si necháme na test, teraz sa poďme pozrieť na to najzaujímavejšie. 

Podvozok! Príjemne tuhý a zároveň poddajný, toto sa veľmi podarilo. Prekvapením je rýchlo a presne reagujúce riadenie, aj keď účinok posilňovača by mohol byť málinko menší. Radenie šesťstupňovej manuálnej prevodovky je skoro také dobré ako v silnejšou bratovi, posed za volantom perfektný.  

Celkový pocit z jazdy je veľmi hladký, s príjemnou športovou príchuťou. Malé eNko v tejto konkrétnej špecifikácii je určené pre všetkých, ktorý chcú výraznejšiu optiku, ale nepotrebujú viac výkonu, zvukový prejav a dramatickosť podávanú v plnokrvnej verzii N. Ceny zatiaľ nie sú oficiálne, ale prvý nástrel hovoril o veľmi príjemnej sume. 

Necháme sa prekvapiť, cenovku by sme sa mohli dozvedieť už túto sobotu na podujatí Česko-slovenský i30N MeetUp, ktoré sa uskutoční na okruhu Slovakia Ring. Akcia je otvorená pre verejnosť, takže ak chcete počuť a vidieť hromadu plnotučných eNiek v akcii, určite sa príďte pozrieť!

Text a foto: Miro Vilím, úprava foto: Filip Damé 
Advertisement