Hot Rod!Na vrchole!CoolsterHot EVil...?Mercedes-Benz S400dRolls-Royce CullinanPorsche Panamera STBMW X3 M40i T-Roc vs Kona vs Eclipse CrossDobrá Káwa ...Tlačený časopis 2018Honda Jazz Testi30 Fastback TestLand Rover DiscoveryMX-5 RF TESTT-Roc on the RockMitsubishi Eclipse Cross Test"Hello"Ečko je vraj droga radosti?Karoq vs KaroqSeat Arona – TransshowMazda CX-3 testKTM 1090 Adventure Test
Úvod / Časopis RoadLife / 1. kvartál 2018 / Honda Civic sedan 2018 – Hello from the other side

Honda Civic sedan 2018 – Hello from the other side

„Aj ten zvuk je taký americký, akoby som počul vzdialené klokotanie 8 valca“. Áno, toto som povedal na margo prejavu motora pri písaní poznámok počas testu Civicu s plechovým vekom kufra bez skla, inak nazvaným sedan. A povedal som to nahlas!

Speváčka Adele použila môj titulok už v roku 2015 (pozn. editora – autor prevzal titulok z textu speváčky Adele v roku 2018) a jej balada „Hello“ hovorí o, nazvime to, dovŕšení mentálnej dospelosti a pohľad z onej, viac skúsenej, druhej strany očami racionálneho a skúseného človeka. Okrem iného. 

A skúsenosti a rácio sú podľa mňa atribúty rozhodujúce pri kúpe auta, akým je aj Honda Civic sedan. Pre Európu štandardný Civic hatchback si  ľudia kupujú, kvôli praktickosti, trendu či subjektívne krajšiemu vizuálu. Sedan si kupujú väčšinou vyzretejší zákazníci, hľadajúci u auta vyššiu dávku vznešenosti.
 
Honda na druhú stranu ponúka pre hatchback viac alternatív od 7 druhov výbav cez 2 motory a 2 prevodovky, plus mágiu šialenej verzie Type R s ďalším motorom a 2 výbavami. Sedan má 3 verzie výbav (Comfort, Elegance, Executive), 1 motor (1,5 V-TEC Turbo) a 2 prevodovky (MT6 a CVT) a aj preto si ho nájde menšia skupina zákazníkov. Moje prekvapenie pri testovaní sedanu však pramenilo z úplne iného spôsobu jazdy, než aký som od Hondy čakal. Honda Civic sedan je jedno kultúrne a dospelé auto s malou dávkou vintage, čiže odkazom na tzv. „dobrý ročník“.


Autor:Marek Varga, Foto: Pavol Gemeiner


Kompletný test Civicu sedan nájdete v prvom tohtoročnom (2018) čísle tlačeného časopisu RoadLife.