E-lienBMW X7 M235i xDrive Gran CoupéBaby RaptorCompetitionMustang a MarilynCAPS LOCKSports TourerKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster NKodiaq RSBaby AMGV ako...Ceed GTFocus ST

pravdajelenjedna

Za pravdivé považujeme veci zrejmé, veci často komunikované, verbálne, či vizuálne. Ako skutočnosť hodnotíme všetko, čo vidíme očami a mnohokrát pri tom zabúdame na ostatné, nemenej dôležité zmysly. 


V dobe rýchlych informácii, blikajúcich reklám a vševediacich jutuberov sme stratili schopnosť ujsť z povrchnej plytčiny lenivosti a ponoriť sa do hĺbky, ku skutočnej podstate, k jednoduchej a ozajstnej pravde (ktorá sa aj teraz v tomto texte môže zdať ako zavádzajúca konšpirácia). Najkrajšie na tom všetkom však je, že každý jeden z nás, každý človek tú svoju pravdu pozná a nie je povinný to nikomu zdôvodňovať. A naozaj to nemá nič spoločné s vierou alebo nátlakovým presvedčením. Je to iba silný pocit absolútnej istoty prameniacej z poznania a uvedomenia si života okolo nás.

 

Vo svete áut sú dnes “pravdivé” trendy ako Eco, SUV alebo Čas na Nürburgringu. Podľa toho určujeme, či zachraňujeme planétu, či sme členmi mainstreamového stáda alebo posudzujeme, či je naše auto dostatočne športové. Podivné pravdy, ktoré chceme vnímať ako realitu a kladieme na ne dôraz pri zdôvodňovaní nášho skvelého rozhodnutia. Navrhujem sa spamätať a začať počúvať iba ... seba. 


Auto je dnes dennodenný spoločník a myslím si, že je dôležité sa cítiť dobre niekde, kde trávime veľa času. A je jedno, či ste rýchli, veľkí, praktickí alebo len štýloví, najdôležitejšie je, že vám je dobre. Ale že naozaj dobre! Pretože tento stav nemalou mierou prispieva k bezpečnosti na cestách. Viac sústredenosti, viac predvídania, spolupatričnosti, zhovievavosti, trpezlivosti, jednoducho viac pozitívnej energie prameniacej z dobrého pocitu za volantom. Skúste si teda pred kúpou auta u predajcu sadnúť za volant - zatvorte oči, privoňajte, dotknite sa. A možno sa to podarí a pocítite ... obyčajnú pravdu!


Autor: Marek Varga

Advertisement