AfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUNBlack is backSport TurismoTechnokratLord of the RingHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrak
Úvod / Novinky / Aktuality / Leon Cupra R ST - Nie je limitka ako limitka

Leon Cupra R ST - Nie je limitka ako limitka

CUPRA bude ako samostatná značka čoskoro oslavovať svoje prvé narodeniny. Darčekom bude prvý samostatný model, ktorý bude mať svoju premiéru už 22.2.2019. 

Ešte predtým, ako pozornosť pre slovenských zákazníkov a fanúšikov, prichádza na slovenský trh limitovaná edícia Leon CUPRA R ST. V počte celých 5 (slovom päť) kusov. Výnimočnosť modelu zdôrazňujú detaily vo farbe medi, v tomto prevedení nájdete znak, otvory na vstup vzduchu v prednom nárazníku, kolesá a aj prvky v interiéri. 

V sériovej výbave dostanete aj športový volant, hlavicu radiacej páky a škrupinové sedadlá potiahnuté alcantarou, parkovaciu kameru, bezkľúčový prístup a štartovanie. Exteriéru dominuje predný nárazník, prahy, strešný spojler a zadný nárazník s karbónovými prvkami a devätnásťpalcové disky kolies v špecifickom dizajne. Funkčnými prvkami sú najmä brzdy Brembo s priemerom 370 mm a čiernymi štvorpiestikovými brzdičmi na prednej náprave a špecifická výfuková sústava.

Exkluzívna výbava CUPRA R je dostupná v troch farbách, šedej Magnetic Tech, čiernej Midnight a bielej Nevada.Pohon zabezpečuje prostredníctvom pohonu všetkých kolies 4Drive a sedemstupňovej DSG dobre známe dvojlitrové TSI s výkonom 300 koní dosahovaným v rozpätí 5300 až 6500 otáčok za minútu (!) a krútiacim momentom 400 Nm dostupným v širokom pásme od 2000 až do 5200 otáčok za minútu. Výkonom zodpovedajú dynamické parametre, zrýchlenie z nuly na sto za 4,9 sekundy a limitovaná Vmax je 250 km/h

Bonusom, ktorý bude zaujímať otcov rodín, je batožinový priestor s objemom 587 litrov. A áno, je to podstatný údaj, viete koľko vecí nosia so sebou malí športovci? Ešte než budete funieť nad výslednou cenou 44.163,- EUR, skúste si vyskladať Golf R Variant a na druhú misku váh položte exkluzivitu a podstatne dynamickejší vizuál modelu CUPRA R ST. A to podstatné, na rozdiel od limitiek bratranca Porsche, túto si ešte stále môžete objednať. 

Ak by však cena bola mimo rozpočet alebo len nechcete vytŕčať z davu, pripravil pre vás slovenský importér akčný model Leon CUPRA Limited v takom prípade štartuje na sume 31.940 EUR za päťdverový predokolkový hatchback s DSG, 32.600,- EUR za predokolkové ST s DSG a ST s pohonom štyroch kolies a DSG je v ponuke od 34.760,- EUR. Cenové zvýhodnenie tak predstavuje 2700, resp. pre najdrahší model takmer 3000,- EUR oproti štandardnej cenníkovej cene. V týchto cenách dostanete sériovo takmer plnú výbavu, automatickú prevodovku, Digital Cockpit vrátane navigácie, SEAT Drive Profile, samosvorný diferenciál pre predokolky, progresívne riadenie a adaptívny podvozok, FULL-LED svetlá a ešte omnoho viac. Z voliteľnej výbavy stále môžete priplácať za škrupinové športové sedadlá a brutálne brembáče. Kompletný cenník nájdete ako obvykle na stránke importéra.

Predaj modelov CUPRA v roku 2018 vzrástol o 40 % oproti predchádzajúcemu roku a dosiahol 14.400 automobilov. Wayne Griffiths ako nový CEO má ambíciu tieto výsledky  zdvojnásobiť v horizonte nasledujúcich troch až piatich rokov.

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Seat
Advertisement