Sport TurismoS batohom bokomN lightTechnokratLord of the RingStinger GTKonzultantIndiánske letoKia Sportage 2018Nová Honda CR-VHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrakFiesta ST 2018 Srdcová sedma
Úvod / Novinky / Aktuality / Ford Performance 2018: Osem statočných

Ford Performance 2018: Osem statočných

Ako to vyzerá keď si závodní jazdci urobia štvorhodinovú prestávku v testovaní pneumatík pre Ford GT? Pália ďalej, iné gumy na pretekárskom okruhu Motorland Aragón blízko Barcelony!
 
Napriek tomu, že konfrontácia ôsmich modelov z globálneho radu Ford Performance má jasne daný scenár a predvídateľný výsledok, každý z pretekárov zjavne ide naplno a v závere nie je núdza o dramatické momenty.

Ford nám vo videu natáčanom tromi posádkami s kamerami, dronom a 16 kamerami GoPro predstavuje osem modelov rady Performance, v ktorých si za volant sadli jazdci tímu Ford ChipGanassiRacing Team takto:
 
Ford F-150 Raptor (450 koní) - Ryan Briscoe, Ford Fiesta ST 2017 (182 koní) - Dirk Müller, nová Fiesta ST 2018 (200 koní) - Harry Tincknell, Ford Focus RS (350 koní)- Richard Westbrook, Ford Mustang GT (450 koní) - Stefan Mücke, Ford Mustang GT350R (526 koní) - Joey Hand, Ford GT Olivier Pla (655 koní) a pretekárske vozidlo Ford GT Andy Priaulx.
 
Exhibičné preteky na jedno kolo okruhu s dĺžkou 5,345 km sa uskutočnili s odloženým štartom pre rýchlejšie modely tak, aby sa všetky vozidlá stretli pár zákrut pred cieľovou rovinkou. Pre nás je asi najzaujímavejší realistický súboj starého štvorvalcového a nového, trojvalcového modelu Fiesty ST... a nová Fiesta ST vyzerá naozaj príťažlivo! Aký dosiahla čas a ako to celé dopadlo si pozrite na videu:


Autor: Miro Vilím, Zdroj: Ford Slovensko