AfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUNBlack is backSport TurismoTechnokratLord of the RingHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrak
Úvod / Novinky / Aktuality / Harley-Davidson Electra Glide Standard

Harley-Davidson Electra Glide Standard

Harley-Davidson patrí už viac ako sto rokov k výrobcom motocyklov najmä klasických tvarov s dvojvalcovými vidlicovými motormi do „V“, ktorých zvuk je nezameniteľný a snáď každý (nielen) motorkár keď zavrie oči aj o polnoci a povie si slovo „Harley“, počuje ten hromový, bublajúci zvuk.

 

Electra Glide Standard je navrhnutá pre jazdcov, ktorí sa chcú za jazdy čo najviac odpútať od všetkých bežných starostí všedného dňa. Minimalistický a jednoduchý prístup dokáže posilniť základné dojmy a vnímanie jazdy v jednej stope na krátkych výjazdoch aj dlhých cestách. Tento elementárny zážitok je kľúčovým prvkom dizajnu a konštrukcie Electry Standard.

 

Už dlhší čas sa na motorkách Harley-Davidson vyskytuje legendárna predná kapotáž Batwing, ktorá motocykle tejto značky odlišuje od ostatných. Neobišla ani Electru Glide Standard. Je veľmi široká a účelná. Obsahuje (opäť) klasické kruhové budíky a základné kontrolky. Spolu so štandardnými sedlovými brašňami, chrómovými plochami a leštenými krytmi to pre mnohých tvorí dokonalú kombináciu tradičných prvkov a moderných trendov. To moderné reprezentujú najmä fešácke liate kolesá, ktoré nenarušujú klasický profil celej motorky.

 

Ako hovorí Brad Richards, Vice President pre Styling a Design v spoločnosti Harley-Davidson, chrómom a leštenými povrchmi sa na Electre nešetrilo a je to vidieť. Veká ventilov a vahadiel sú chromované, aby vynikol tvar motorov V-Twin Milwaukee-Eight 107. Navyše pridávajú dávku nostalgie, ktorá vedie až ďaleko do histórie k prvým modelom radu Electra Glide. Samotný motor má objem 1746 ccm a sila 151 Nm nebude mať problém rozhýbať motorku so suchou hmotnosťou 354 kg. 

H-D sa novou Electrou Standard tak trochu vracia k absolútnym koreňom zážitkov z jazdy. Kvôli pohodliu síce obsahuje všetky najnovšie jazdné technológie rady Harley-Davidson Touring, napríklad elektronický tempomat, ručne nastaviteľné zadné odpruženie s emulznými tlmičmi, prednou vidlicou 49 mm s dvojitým prietokovým ventilom a prepojené brzdy Reflex Brembo so systémom ABS v štandardnej výbave. Absentuje však systém infotainmentu, čo ešte viac odľahčuje motorku a umožňuje jazdcovi venovať všetku pozornosť ceste, ktorú má pred sebou. Veľmi to oceňujem. Viem ako sa výrobcovia doslova pretekajú v tom, koľko a akých moderných dotykových prvkov zakomponujú do svojich strojov. O tom však jazdenie na motorke nie je.

 

Model Electra Glide Standard je v ponuke v čiernej farbe Vivid Black. Na čo viac? Chróm a čierna farba sú stále na tomto type motoriek to najkrajšie.

 

Marec, poberaj sa starec. Že kam? No predsa hocikam! Hlavne na motorke a prečo nie rovno na stroji kráľovskej krvi – Harley-Davidson Electra Glide Standard.Autor: Hamlet, Zdroj: Harley-Davidson

Advertisement