EvoRocknRollaCUPRA PortfolioMercedes-Benz GLE CoupéShooting Brake 2Avantissimo!Shooting BrakeSEAT Tarraco FRPiaty elementAudi A6 PHEVRaptor AirlinesE-lienBMW X7 Mustang a MarilynCAPS LOCKKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster N
Úvod / Novinky / Aktuality / Honda HR-V Sport, model 2019

Honda HR-V Sport, model 2019

Prečo panuje domnienka, že tmavé je športové? Pamätám si časy 90-tych rokov, kedy sa šli tuneri zblázniť za nakupovaním „matných“ sprejov, ktorými zastriekali všetky svetlá na svojich športiakoch (zväčša nejaký naftový kombík) tak, aby v noci vôbec nebolo vidno, že sa nejaké auto pohybuje po ceste. 


Fanatické zatmavovanie pokračovalo na oknách dverí pre posádku, dverí kufra a tí odvážni boli ochotní si „špeciálnou pretekárskou fóliou“ zakryť aj polovicu čelného skla a vyvolať efekt výhľadu z tanku. Dnes sa doba opakuje, našťastie veľmi sofistikovaným spôsobom, kde výrobca dokázal spojiť dynamický efekt tmavých partií s praktickým využitím a zachovaním potrebnej bezpečnosti. 


Pokiaľ sa do toho oprie niekto, kto rozumie a vie, vyzerá to naozaj hodnotne. V novom modeli HR-V Sport je tmavý chróm, použitý v prednej časti štandardného modelu HR-V 2019, nahradený panelom z lešteného čierneho chrómu. Exkluzívna čierna povrchová úprava so vzorom včelieho plástu je použitá aj na lištách prednej mriežky, ktoré prechádzajú do oblasti hmlových svetiel. 

 

HR-V Sport sa vyznačuje jedinečnými dynamickými štýlovými prvkami vrátane štíhleho predného predelu, bočných prahov, obloženia podbehov a agresívnejšieho zadného nárazníka, pričom všetko je v čiernej povrchovej úprave. Medzi doplnky patria aj čierne kryty vonkajších spätných zrkadiel, dvojité výfukové potrubie a jedinečný dizajn 18-palcových zliatinových kolies. Automobily triedy Sport sú vybavené kompletnými LED svetlometmi a zadnými združenými svetlami, ktoré sú vzadu zdokonalené tmavým „dymovým“ efektom a čiernymi vnútornými čiarami, ako aj tmavochrómovým obložením zadných dverí. 

Hondu HR-V mám rád, a nová verzia Sport  moje presvedčenie vygradovala. HR-V sa  presne triafa do potrieb dnešného vodiča. Malý obratný crossover s príchuťou športového dizajnu, ktorý svojím spôsobom spraví dobre každému chlapovi. Jazdil by som ju pokojne denne aj ja, ... a potom sa v sobotu skoro ráno vytratil na kopec za mestom s modelom Civic Type R, aby som slovu šport dal váženejší význam!

 

 

Autor: Marek Varga, Zdroj: Honda