Sandman 2V ako...Sedem SandmanKia XCeed 1,6 T-GDIRozhodnutieSandokanElektrický rytierCeed GTNáčelníkFocus STToto nečítajte!ElektroMechanikSky-G vs. Sky-DMs. MercedesOsem
Úvod / Novinky / Aktuality / Hyundai i30 N Project C – Vitamín C

Hyundai i30 N Project C – Vitamín C

Hyundai to myslí s útokom na absolútnu špičku vážne. Na nadchádzajúcom autosalóne vo Frankfurte predstaví limitovanú edíciu dostupnú výlučne pre európskych zákazníkov. 

Hyundai i30 N Project C je ľahšia, nižšia a ešte agilnejšia verzia modelu Performance. 

Project C je inšpirovaný vývojovým centrom v Namyangu, ktorého časť označovaná ako „Oblasť C“ je oranžovou znázornená na karosérii maskovaného vývojového prototypu. 

Môžeme predpokladať, že oranžová sa zároveň objaví aj na sériovom aute ako farba detailov odlišujúca Project C od bežných modelov N Performance.Jedinečná špecifikácia obsahuje komponenty z karbónom vystužených plastov, ľahšie 19 palcové kované disky a nové aerodynamické prvky.  Jednotlivé komponenty vychádzajú zo skôr predstavených možností individualizácie známych ako N Option, ich zladenie do nového celku možno prinesie aj pokus o útok na čas na Nordschleife. Okrem spomínaných zmien môžeme predpokladať, že Vitamín C bude mať aj škrupinové sedadlá, lepšie brzdové dosky a alcantarou potiahnutý volant. Vôbec by ma neprekvapilo, ak by Hyundai spolu so sériovou podobou auta oznámil aj rekordný čas. Ak by tomu tak naozaj bolo, bola by to neskutočná bomba. Prečo? Pretože výkon auta má zostať sériových 275 koní.Ceny zatiaľ nie sú známe, ale môžeme predpokladať, že plánovaný počet 600 kusov bude mať automaticky cenu zodpovedajúcu exkluzivite. 

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Hyundai
Advertisement