E-lienBMW X7 M235i xDrive Gran CoupéBaby RaptorCompetitionMustang a MarilynCAPS LOCKSports TourerKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster NKodiaq RSBaby AMGV ako...Ceed GTFocus ST
Úvod / Novinky / Aktuality / Malé veľké auto – je tu nový Hyundai i10

Malé veľké auto – je tu nový Hyundai i10

Aj malé veci občas robia veľký rozdiel. K takým patrí nová generácia i10 – najmenšieho modelu v ponuke značky Hyundai. Toto rozkošné autíčko prináša prekvapujúcu priestrannosť pre posádku a úroveň bezpečnosti, akú by ste v triede mini vozidiel našli len ťažko. A tým zoznam veľkých predností tohto malého veľkého auta ešte len začína.  

 

Malý, ale odvážny 

 

Toto malé, ale dizajnovo výrazné auto si všimnete už z diaľky nielen vďaka typickému denného LED svieteniu. Jeho jemná svalnatá karoséria pripomína telo atléta, ktoré obopína športový dres. Ostré línie dodávajú vozidlu atletický ráz, ktorý však efektne tlmí jemnosť jeho povrchov. Delikátna rovnováha medzi športovosťou a hravou eleganciou pokračuje v interiéri nového Hyundai i10. Pôsobí štýlovo a sviežo. Jednoducho, toto malé autíčko prešlo v porovnaní s predchádzajúcou generáciou veľkou dizajnovou zmenou, ktorá má všetky predpoklady získať si srdcia nových zákazníkov. Navyše z 22 možných farebných kombinácií, ktoré i10 ponúka, si dokážu vybrať všetky vekové kategórie. 

 

Veľa, veľa bezpečnosti

 

Jeden z najštedrejších balíkov technológií aktívnej a pasívnej bezpečnosti vo svojej triede. Takto by sme mohli zhrnúť množstvo pokročilých bezpečnostných asistentov, ktoré nová i10 ponúka: systém autonómneho núdzového brzdenia, automatické prepínanie diaľkových svetiel, systém na automatické udržanie vozidla v jazdnom pruhu, systém na sledovanie únavy vodiča či inteligentný asistent sledovania dopravných značiek. Prečítajte si, čo všetko Hyundai i10 dokáže, na www.hyundai.sk.


Aqua Turquoise ako farba auta a Phantom Black ako farba strechy je iba jedna z 22 možných kombinácií vonkajších farieb Hyundai i10. Vyberte si tú svoju.

 

Úsporný motor

 

Nová generácia Hyundai i10 prichádza s dvoma benzínovými motormi s viacbodovým vstrekovaním. Sú nimi 1,0-litrový 3-valec s výkonom 49 kW (67 k) a krútiacim momentom 96 Nm a 1,2-litrový štvorvalec s výkonom 62 kW (84 k) a krútiacim momentom 118 Nm. K obom motorom je k dispozícii aj 5-stupňová manuálna alebo automatizovaná manuálna prevodovka. Kombinovaná spotreba i10 sa tak dokáže pohybovať okolo 5,5 litra benzínu na 100 km.

 

Prekvapujúco priestranný

 

Hoci je nový Hyundai i10 iba 3,67 m dlhý a 1,68 m široký, jeho batožinový priestor patrí medzi najväčšie a najflexibilnejšie v triede. Aj napriek kompaktným rozmerom auta majú cestujúci na zadných sedadlách prekvapivo veľký priestor. Poteší aj príjemne priestranný kufor. Základný objem 252 litrov môžete jednoduchým sklopením operadiel zadných sedadiel zväčšiť až na 1 050 litrov. S prehľadom sa tak doň zmestia nielen vaše úlovky z nákupných centier, ale aj zásoby na chatu s priateľmi. 


Aqua Turquoise ako farba auta a Phantom Black ako farba strechy je iba jedna z 22 možných kombinácií vonkajších farieb Hyundai i10. Vyberte si tú svoju.

 

Konektivita na vrchole triedy

 

Množstvo nových prvkov konektivity dostáva nový Hyundai i10 na čelo triedy a to nie je žiadna maličkosť. Vďaka technológii Bluelink môžete i10 ovládať prostredníctvom aplikácie v mobilnom telefóne. Odomykanie či zamykanie vozidla na diaľku tak nie je žiaden problém. Všetky pokročilé funkcie a technológie sa navyše ovládajú prostredníctvom novej 8-palcovej farebnej dotykovej obrazovky, najväčšej v tomto segmente malých vozidiel. 

 

Myslíte aj vy vo veľkom? Zoznámte sa s malým veľkým autom Hyundai i10, ktorý môže byť váš od 8 990 € alebo pri financovaní cez ReFresh paušál už od 98 € mesačne. Viac informácií nájdete na hyundai.sk.Zdroj: Hyundai

Advertisement