AfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUNBlack is backSport TurismoTechnokratLord of the RingHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrak
Úvod / Novinky / Aktuality / Nová Mazda CX-30: Niečo medzi

Nová Mazda CX-30: Niečo medzi

Tiež Vám niekedy pripadá, že niečo je príliš malé a to druhé je až príliš veľké? Doteraz som mala takýto pocit, keď som riešila Mazdu. CX-3 je kabelka pre nezadané a CX-5 je akosi na mňa veľká pani. Ale dočkala som sa. 

Na 89. autosalóne v Ženeve sa predstavila nová Mazda CX-30. Mala by byť predstaviteľkou Mazdy pre ľudí, ktorí hľadajú zlatú strednú cestu medzi už spomínanými modelmi. Týmto kompaktným crossoverom sa uzatvára kruh a doslova každý jeden zákazník si nájde tú svoju Mazdu. 

Na prvý pohľad pripomína Mazdu 3, a tak trošku aj na druhý pohľad. Avšak na rozdiel od nej bolo novej CX-30 dopriate viac..., viac oplastovania exteriéru, viac batožinového priestoru (430 l), viac štýlu Kodo: duša v pohybe, s dôrazom na pohodlie a  SKYACTIVE technológiou, ktorá zaisťuje úžasný výkon, úspornosť a nízke emise.

Pod kapotou by sme mohli počuť motory: SKYACTIV-G 2.0, SKYACTIV-D 1.8 a SKYACTIV-X, ktorý kombinuje benzínový a naftový typ spaľovania.Benzínové motory Skyactive by mali využívať mild-hybridný systém s malým elektromotorom a batériou na prednej náprave. Tak ako aj v novej Mazde 3, tak aj v CX-30 sa objaví G-Vectoring Control Plus (GVC Plus). 

Keďže sa jedná o crossover, bolo by viac menej nedôstojné, ak by verzia 4x4 (i-Activ AWD) nebola k dispozícii, takže samozrejme bude, a bude možnosť výberu aj medzi 6 stupňovým automatom a 6 stupňovým manuálom. 

Cena je zatiaľ vo hviezdach pre nás obyčajných ľudí, ale ak je auto veľkostne niečo medzi CX-3 a CX-5, tak by sa aj cena mala pohybovať niekde medzi necelých 16.000,- EUR  do necelých 24.000,- EUR. Toto je zatiaľ len môj tip, ale Mazda a čas nám to určite čoskoro ukážu. 

Autor: Amy Zaťková, Zdroj: Mazda
Advertisement