Sport TurismoS batohom bokomN lightTechnokratLord of the RingStinger GTKonzultantIndiánske letoKia Sportage 2018Nová Honda CR-VHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrakFiesta ST 2018 Srdcová sedma
Úvod / Novinky / Aktuality / Mazda VISION COUPE víťazom ocenenia za najkrajší koncept

Mazda VISION COUPE víťazom ocenenia za najkrajší koncept

Mazda VISION COUPE získala na 33. medzinárodnom automobilovom festivale cenu za „Najkrajšie koncepčné auto roka“. Cenu prevzal Ikuo Maeda, globálny dizajnový riaditeľ spoločnosti Mazda, spolu so svojím dizajnérskym tímom dňa 30.1.2018 na slávnostnom odovzdávaní v Paríži.

Porota pozostávajúca z odborníkov zo sveta automobilového priemyslu a motoristického športu, ako aj renomovaných architektov a módnych návrhárov uprednostnila koncept VISION COUPE, odhalený v októbri v Tokiu, pred ostatnými deviatimi modelmi, ktoré boli tento rok tiež nominované na toto vytúžené a rešpektované ocenenie: Audi Aicon, BMW i Vision Dynamics, Kia Proceed Concept, Lamborghini Terzo Millennio, Mercedes-Benz AMG GT Concept, Mercedes-AMG Project One, Vision Mercedes Maybach 6 Cabriolet, Nissan Vmotion a Peugeot Instinct. Mazda vyhrala toto isté ocenenie aj pred dvoma rokmi za svoj koncept RX-VISION.

Ako naznačuje už jeho samotný názor, koncept VISION COUPE, rovnako ako RX-VISION, stelesňuje dizajnovú víziu budúcej generácie vozidiel Mazda. Proporcie plynulej štvordverovej karosérie s kabínou umiestnenou viac vzadu sú typické pre klasický dizajn kupé a zároveň znázorňujú mohutnú hybnú silu vysokovýkonných športových vozidiel.

„Ako ďalší stupeň vývoja dizajnu KODO vyjadruje VISION COUPE dojem vitality prostredníctvom odrazov svetla,“ povedal Ikuo Maeda, ktorého celý názov pracovnej pozície znie výkonný riaditeľ zodpovedný za dizajn a štýl značky. „Toto auto stelesňuje jemnú japonskú estetiku a je veľmi príjemné získať uznanie tu v ,meste umenia‘ dva roky po tom, ako sa rovnakej pocty dostalo konceptu RX-VISION. Chceme naďalej vyrábať autá atraktívne  pre celý svet a pritom si zachovávať identitu japonskej značky.“Z jednoduchého tvaru exteriéru, akoby vytvoreného jedným ťahom, vyžaruje impozantný dojem rýchlosti. Interiér zasa koncepčne čerpá z tradičnej japonskej architektúry a vytvára istú trojrozmernú hĺbku, ktorá navodzuje uvoľnenú atmosféru. Samotný názov vzdáva hold viac ako 50-ročnej tradícii spoločnosti v oblasti výroby elegantných kupé, akým bola napríklad Mazda Luce Rotary, tiež známa pod označením Mazda R130.

Mazda VISION COUPE bude vystavený do 4. februára 2018 v parížskom hoteli Hôtel National des Invalides v rámci výstavy koncepčných vozidiel Festival Automobile International, to keby ste náhodou mali cestu do Paríža...Azda nemusím zdôrazňovať, že by sme si veľmi priali, aby sa „vízia“ stala skutočnosťou. Keď vidím tie tvary a interiér s nádhernými budíkmi a radičkou... studená sprcha, niekto?


Zdroj: Mazda, úprava MV