Q3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUNBlack is backSport TurismoTechnokratLord of the RingHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrak
Úvod / Novinky / Aktuality / McLaren 720S Spider - Otvorené potešenie

McLaren 720S Spider - Otvorené potešenie

Pri superšportoch sa nikdy neviem rozhodnúť, či chcem kupé alebo auto s otváracou strechou. Nový McLaren 720S Spider mi moju dilemu neuľahčuje, aj keď asi by som bral Spider. Vlastne nie, kupé! Alebo, že by predsa len Spider...? Viete čo, s rozhodnutím asi ešte chvíľu počkám. 

Nový McLaren 720S Spider je pochopiteľne tým najlepším otvoreným superautom, aké McLaren vyrobil. Ľahká, pevná a silná štruktúra karbónového monokoku Monocage II-S zaručuje dynamiku bez kompromisov a to bez potreby dodatočných výztuh. Pevná skladacia strecha si vyžiadala len 49 kilogramov navyše a nový otvorený Mac je so suchou hmotnosťou 1.332 kg najľahší v triede. Najbližší konkurent je podľa McLarenu o 88 kilogramov ťažší, to číslo asi nebude náhoda a tým konkurentom zrejme bude Ferrari 488 Spider...

Otvorenie alebo zatvorenie strechy trvá len 11 sekúnd a zmenu z coupé na spider a naopak zvládne systém aj za pohybu do rýchlosti 50 km/h. Zadné sklo je možné spustiť aj pri zatvorenej streche, pri otvorenej simuluje funkciu deflektora.

Pohon zabezpečuje známy štvorlitrový prepĺňaný osemvalec s výkonom 720 koní a 770 Nm poháňajúci zadné kolesá. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá rovnako ako v prípade klasického kupé 720S len 2,9 sekundy, z 0 na dvesto km/h len 7,9 sekundy. Maximálna rýchlosť so strechou je 341 km/h, so stiahnutou strechou je maximálna rýchlosť nižšia, 325 km/h ale bude určite stačiť na kvalitné vyfénovanie...Zaujímavosťou je, že zadný spojler prispôsobuje svoju polohu podľa stavu strechy, teda nastavenia jeho polohy sú individuálne pre zatvorené a otvorené auto, stav auta samozrejme spojleru oznamujú automaticky príslušné senzory. 

Základom pre podvozok je hydraulické pruženie Proactive Chassis Control II nastaviteľné v troch režimoch Comfort, Sport a Track, čo spolu s tuhosťou karosérie má poskytovať rovnakú hĺbku dynamických schopností ako v prípade kupé. 

Nové desaťlúčové kolesá obúvajú štandardne pneumatiky Pirelli P ZERO, bez príplatku sú dostupné aj P ZERO CORSA. Pre optimálne využitie na trati sú k dispozícii Pirelli TROFEO R a aby ste si mohli Spider užiť aj v zime, Pirelli ochotne dodá aj zimné pneu Sottozero.Nový Spider už môžete objednávať za cenu od 237.000,- libier a prvé kusy sa k zákazníkom dostanú v marci 2019. Práve včas na letnú sezónu 2019. 

Autor: Miro Vilím, Zdroj: McLaren
Advertisement