Focus STX4 M40dProjektil!Najlepšie Tarraco?e-tronQ3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUN
Úvod / Novinky / Aktuality / Mercedes-Benz EQC Edition 1886 - Bezstarostná elektrina

Mercedes-Benz EQC Edition 1886 - Bezstarostná elektrina

V januári roku 1886 sa Carl Benz uchádzal o patent pre vozidlo poháňané benzínovým motorom. Patent udelený pod číslom 37435 sa odvtedy považuje nielen za rodný list trojkolesového vozidla Benz Patent Motor Car, ale prenesene, aj za rodný list automobilu ako takého.

Číslo v názve limitovanej edície prvého elektromobilu od značky Mercedes-Benz je teda samovysvetľujúce a má symbolizovať vstup automobilky do novej éry, obdobia elektromobility a má zvýrazňovať priekopníckeho ducha značky a jej technologickú kompetenciu.

Tak ako sme zvyknutý pri ostatných modeloch Mercedesu poháňaných spaľovacími motormi, aj elektromobilita má byť „spoľahlivá, jednoduchá a zároveň vzrušujúca“. 

Mercedes-Benz EQC Edition 1886 má vo vzťahu k zákazníkom skutočnú ambíciu poskytnúť im bezstarostný život s prvým elektromobilom značky.

Okrem vonkajších a interiérových štylistických zmien, spočívajúcich najmä v prvkoch špecifického laku „Hightechsilber“, dvadsaťpalcových diskov kolies a plaketiek s číslom 1886 sú súčasťou limitovanej edície aj servisné balíky, ktoré majú zabezpečiť dlhodobé bezstarostné používanie vozidla.Servisný balík obsahuje všetky práce údržby na vozidle počas šiestich rokov alebo do najazdenia 160.000 kilometrov. Špeciálna pozornosť je pritom zameraná na kontrolu všetkých prvkov, ktoré sú dôležité pre bezpečnosť prevádzky a to vrátane  kontroly elektrických komponentov.

Služba vyzdvihnutia a vrátenia vozidla je naviazaná na servisný balík a znamená, že počas obdobia šiestich rokov (resp. 6 krát) pracovníci servisu vyzdvihnú a vrátia vozidlo na zákazníkom určenom mieste.

Predĺženie záruky na 6 rokov chráni vlastníka vozidla pred neočakávanými opravami a dopĺňa štandardnú záruku na batériu, ktorá platí 8 rokov alebo do najazdenia 160.000 km.Všetky servisné balíky prechádzajú v období 6 rokov aj na nového majiteľa.

Na záver si pripomeňme, že pohon modelu EQC zabezpečujú dva asynchrónne elektromotory, ktoré svoj výkon 408 koní a 760 Nm prenášajú na všetky štyri kolesá. Batéria s váhou 652 kg a kapacitou 80 kWh umožňuje pri výrobcom udávanej spotrebe 20,8 – 19,7 kWh/100 km dojazd podľa normy NEFZ 445 až 471 km.

Elektropohon dokáže katapultovať 2.495 kg európskej prázdnej hmotnosti z nuly na 100 km/h za 5,1 sekundy, maximálna rýchlosť 180 km/h je elektronicky limitovaná. 

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Mercedes
Advertisement