Focus STX4 M40dProjektil!Najlepšie Tarraco?e-tronQ3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUN
Úvod / Novinky / Aktuality / Mercedes-Benz trieda V 2019 – Marco Polo omladol

Mercedes-Benz trieda V 2019 – Marco Polo omladol

Silný motor, nová prevodovka a lepšie asistenčné systémy. Modernizácia triedy V okrem technických zmien samozrejme zahŕňa aj vizuálne vylepšenia, ktoré nechávajú vyznieť prémiový charakter Véčka v triede veľkopriestorových vozidiel.

Modernizovaná trieda V používa na pohon štvorvalcový dieslový motor OM 654 so zníženými hodnotami emisií spalín a spotreby paliva a ešte lepším zvukovým komfortom a zníženými vibráciami. Novým vrcholom je motorizácia s označením V 300 d s výkonom 239 koní a silou 500 Nm prenášajúca svoj výkon na zadné kolesá alebo za príplatok na všetky štyri kolesá (4MATIC) prostredníctvom novej deväťstupňovej automatickej prevodovky 9G-TRONIC. Voličom DYNAMIC SELECT si môže vodič vybrať jazdné programy Komfort a Šport a ovplyvniť tak vlastnosti radenia. V režime s ručným radením je možné použiť radiacie páčkay DIRECT SELECT na volante. 

V akceleračnej fáze pod plnou záťažou poskytne motorizácia V 300 d na krátky čas vďaka funkcii overboost ďalších 30 Nm. Model V 300 d zrýchli z 0 na 100 km/h za 7,9 sekundy, verzia s pohonom štyroch kolies za 8,3 sekundy. Maximálna rýchlosť dosahuje 220 km/h, pre verziu 4MATIC 214 km/h.

Verzia V 250 d s výkonom 190 koní a silou 440 Nm poskytuje ako základná motorizácia dostatočné parametre, zrýchľuje za 9,5 sekundy (10,2 pre 4MATIC) a dosahuje maximálnu rýchlosť 205 km/h (199 km/h pre pohon všetkých kolies). Dôležitou správou je, že aj s pohonom štyroch kolies nepresiahne výška vozidla 2 metre a je teda kompatibilné takmer so všetkými garážami.

Zaujímavou správou pre fanúšikov elektromobility je informácia, že v blízkej budúcnosti bude dostupné aj plneelektrické veľkopriestorové vozidlo.Vizuálne zmeny sa dotkli najmä predného nárazníku s výrazným otvorom na prívod chladiaceho vzduchu a kosoštvorcovou štruktúrou v maske chladiča, pre výbavovú líniu AMG je dostupná nová diamantová maska chladiča. Ponuku doplnili štyri nové farby laku a štyri nové diazjny diskov z ľahkej zliatiny.

Interiér je rovnako dostupný s novými dizajnovými prvkami, zadní pasažieri majú za príplatok k dispozícii luxusné zadné sedadlá, ktoré rozmaznávajú funkciou ležadla, masážou chrbta a klimatizovaním.Prostredníctvom sériového asistenta jazdy pri bočnom vetre, ktorý vodičovi pomáha udržať smer jazdy vozidla Triedy V aj pri silných bočných nárazoch vetra, a asistenta sledovania pozornosti ATTENTION ASSIST určila Trieda V pred piatimi rokmi nové bezpečnostné štandardy vo svojom segmente. Modernizácia modelu posilňuje túto pozíciu. Nový aktívny asistent brzdenia dokáže rozpoznať situáciu, v ktorej hrozí nebezpečenstvo kolízie s vozidlom idúcim vpredu, a najprv vydá vizuálny a zvukový výstražný signál. Ak vodič nereaguje, vyvinie aktívny asistent brzdenia tlak v brzdovej sústave, ktorý je primeraný danej situácii. Ak vodič naďalej nereaguje, systém spustí samočinný brzdný manéver. V mestskej doprave reaguje aktívny asistent brzdenia aj na stojace prekážky alebo križujúcich chodcov. Vďaka tomu možno zabrániť nehodám alebo aspoň zmierniť ich závažnosť. Ďalšou novou bezpečnostnou funkciou, ktorá je prvýkrát k dispozícii pre Triedu V, je asistent diaľkového svetla plus (na želanie). V režime diaľkového svetla umožňuje asistent diaľkového svetla plus trvalé rozsiahle osvetlenie vozovky bez oslepovania ostatných účastníkov premávky. Svetelné diódy v moduloch diaľkových svietidiel sa po priblížení vozidla idúceho v protismere alebo po priblížení sa k vozidlu idúcemu vpredu čiastočne vypnú, vďaka čomu sa v osvetlení vytvorí medzera v tvare písmena U. Ostatné oblasti vozovky sú aj naďalej osvetlené diaľkovým svetlom (neoslepujúce diaľkové svetlo).Či už ide o štýl a hodnotný vzhľad, výkon a efektívnosť alebo bezpečnosť, aj rodina vozidiel Marco Polo založených na Triede V v celom rozsahu a bezprostredne profituje z prvej modernizácie veľkopriestorového vozidla od značky Mercedes-Benz. Aj kompaktné obytné vozidlá a vozidlá na voľný čas Marco Polo a Marco Polo HORIZON získali nový dizajn prednej časti, nové farby laku a disky z ľahkej zliatiny, nové ventilačné dýzy a čalúnenia. K tomu sa pridáva aj nový dieselový motor so špičkovým výkonom 239 koní, ako aj aktívny asistent brzdenia a asistent diaľkového svetla plus.Trieda V od značky Mercedes-Benz oslávila v segmente veľkopriestorových vozidiel premiéru v roku 2014 a priniesla celkom nové nároky na dizajn, hodnotný vzhľad, komfort a bezpečnosť. Úspech potvrdil koncepciu: dôkazom je približne 209 000 predaných vozidiel Triedy V od uvedenia na trh v roku 2014, rekordný predaj v roku 2018 predstavujúci približne 64 000 vozidiel, jedna z najmladších skupín zákazníkov značky Mercedes-Benz a úspešné sprístupnenie nových trhov, najmä v Ázii.

Zdroj: Mercedes-Benz, úprava: Miro Vilím
Advertisement