OsemIndian FTR 1200T5 Focus STX4 M40dProjektil!Najlepšie Tarraco?e-tronCB650R Neo Sports CaféAfrikaCupra Ateca
Úvod / Novinky / Aktuality / Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid

Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid

Plug-in, Hybrid, PHEV, "ess mdd fff a sdg". Koľko prívlastkov ešte dostanú autá, aby sme uverili, že sa niečo naozaj zmenilo? Mitsubishi už nemusí. Hybrid ide na trh a objednávať je možné ... od-te-raz. Teda v Japonsku odteraz. Európa si počká na Ženevu.

Bratislava, 24. januára 2013 - Šesť mesiacov po uvedení novej tretej generácie obľúbeného modelu Mitsubishi Outlander na väčšinu európskych trhov predstaví spoločnosť Mitsubishi Motors Corporation (MMC) počas nadchádzajúceho marcového autosalónu v Ženeve jeho najstrategickejší variant, ktorým je verzia plug-in hybrid (PHEV) s pohonom všetkých kolies.
 
Zákazníci na domácom trhu v Japonsku si môžu nový Mitsubishi Outlander vo verzii PHEV zaobstarať už od januára 2013. Začiatok výroby určenej pre európske trhy vo výrobnom závode v japonskom Okazaki je naplánovaný na máj tohto roka, pričom na showroomy európskych dílerov sa dostane v júli.
 
Európska špecifikácia Mitsubishi Outlander PHEV bude s výnimkou povinných regulačných položiek EÚ veľmi podobná japonskej verzii, odlišovať sa bude iba drobnými prvkami (brzdy a pneumatiky), ktoré viac vyhovujú jazdným podmienkam v Európe.
 
Aj keď budú oficiálne homologačné údaje pre trhy EÚ k dispozícii až v priebehu nasledujúcich týždňov, najnovšie údaje už teraz potvrdzujú vynikajúcu úroveň ochrany životného prostredia verzie Outlandera v plug-in hybridnej verzii a jeho schopnosť uspokojiť každodenné potreby zákazníkov, predovšetkým vďaka veľkorysému vnútornému priestoru a objemu batožinového priestoru (463 l – merané metodikou VDA):

Emisie CO2 44 g/km
Kombinovaná spotreba: 1,9 l/100 km
Dojazd na elektrický pohon: 52 km*


Zdroj: Mitsubishi
Úprava: Marek Varga
Advertisement