Focus STX4 M40dProjektil!Najlepšie Tarraco?e-tronQ3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUN
Úvod / Novinky / Aktuality / Passat sa stane!

Passat sa stane!

Ak by som zabŕdol do vhodnej viery, mohol by titulok znieť aj ako „buď vôľa tvoja“ alebo sa spredprítomní fráza „vyslyš nás“. Použiť by sa dali aj iné komické zvolania, ku ktorým sa ľudia utiekajú, keď už nevedia, kam reálne utiecť, lenže Passat ťa vidí a Passat je spravodlivý!

 

Na jar roku 2019 prekoná model Passat 30 miliónovú hranicu vyrobených kusov a stane sa, opakujem, stane sa, pretože oni to už vedia, najúspešnejším modelom strednej triedy. Bang!

 

Volkswagen Passat je bezpochyby jedným z úspešných áut svojej kategórie a vieme o tom aj my, niekoľko nám ich prešlo rukami aj nohami. Pri jednom som mal menu s oblohou, ďalší opäť riešil biznis a aj nadvihnutý brat mal vecné argumenty. Sú to dobré autá a odoprieť im to neviem ani dnes. Ale dnes, dnes je tu nový Passat, bude predstavený na salóne v Ženeve a jeho 8. generácia bude riešiť toto:

 

1. Predpredaj od mája - fajné, tešíme sa

2. Hĺbková technická modernizácia bestsellera otvára okno do budúcnosti modelového radu - to sú marketingové reči, ale ok, ľudia na to reagujú

3. Debut v modelovom rade Passat: nový „Travel Assist“ umožňuje čiastočne automatizovanú jazdu v rozsahu rýchlosti od 0 do 210 km/h – toto je časť, ktorá ma v tlačovej správe zaujala a tu je bližšie vysvetlenie - ako prvý Volkswagen bude môcť nový Passat ako limuzína a kombi Variant s novým systémom IQ.DRIVE jazdiť čiastočne automatizovane v širokom rozsahu rýchlosti (od 0 do 210 km/h). Okrem toho je nový Passat ako prvý model značky vybavený aj kapacitným volantom. Tento volant registruje dotyk vodiča a tvorí interaktívne rozhranie k systémom ako „Travel Assist“. Ďalšou novinkou je asistenčný systém „Emergency Steering Assist“, ktorý zásahom prostredníctvom bŕzd zvyšuje stabilitu pri vyhýbacích manévroch. Noc na deň premieňajú nové, interaktívne adaptívne reflektory „IQ.LIGHT – LED-Matrix“– inovatívna osvetľovacia technológia, doteraz vyhradená pre vlajkovú loď Touareg.
4. Always on: nová generácia systémov infotainmentu s integrovanou SIM-kartou prináša nové online funkcie

5. Zero Emission v meste: elektrický dojazd hybridného modelu Passat GTE vzrástol na cca 55 kmpodľa WLTP (cca 70 km) podľa NEDC– skvelé, Zem bude zdravšia, ... kto tomu verí, nech zostáva šťastný

 

Spomínajú sa ešte zdokonalené pohonné jednotky a jedna družstevná novinka 2,0 TDI Evo s výkonom 150 koní. Hybridné GTE bude mať zvýšený elektrický dojazd na 55 km, na výber budú aj 3 benzínové varianty, plesám a komplet všetky motory sú už dnes ociachované zeleným Euro 6d-TEMP, ktoré začne platiť od roku 2021. V ponuke zostáva aj 172 mm (svetlá výška) vysoký Alltrack, ktorý dostane vždy pohon všetkých kolies 4Motion7 stupňové DSG a mocné motory 2,0 TSI (190 a 272 koní) a 2,0 TDI (190 a 240 koní). 

 

A to na dnes stačí! Nový Passat príde a presvedčí, jednoducho je to tak, darmo budeme polemizovať, čo keby? Volkswagen Passat sa jednoducho STANE!


P.S. inak, čo vravíte na ten kombík v "britskej zelenej"?

 

 

Autor: Marek Varga, Foto: Volkswagen

Advertisement