Focus STX4 M40dProjektil!Najlepšie Tarraco?e-tronQ3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUN
Úvod / Novinky / Aktuality / Porsche Panamera GTS - Sláva osemvalcu!

Porsche Panamera GTS - Sláva osemvalcu!

Všetci sa tešia, Porsche uspalo nafťáky. Vadí to niekomu? Úprimne, dieslová V8 v Cayenne  bol naozaj vynikajúca, takže mne trochu chýba. Aby som sa nerozplakal, Porsche predstavuje nové modely GTS a aj keď to nie je milovaný Cayenne, Panamera je ako začiatok tiež fajn. 

Štvorlitrové V8 biturbo prenáša výkon 460 koní a silu 620 Nm na všetky štyri kolesá pomocou osemstupňovej dvoj-spojkovej prevodovky (PDK), súčasťou sériovej výbavy je dynamicky naladený vzduchový podvozok, športový výfukový systém a už známe exteriérové a interiérové dizajnové elementy Sport Design paket s čiernymi exteriérovými elementmi a v Alcantare odetý interiér. 

Napriek filtru pevných častíc (GPF) má motor o 20 koní a 100 Nm viac ako neprepĺňaný predchodca. Panamera GTS a Panamera GTS Sport Turismo zrýchľujú z 0 na sto km/h za 4,1 sekundy a maximálna rýchlosť je 292 km/h, resp. 289 km/h pre ST. Tabuľková spotreba je vraj 10,6 litrov na sto.O spomalenie sa starajú pizza kotúče, vpredu s priemerom 390, vzadu 365 milimetrov schovávajúce sa za dvadsaťpalcové kolesá Panamera Design wheels.Úplnou novinkou v modelovom rade Panamera je farebný konfigurovateľný head-up displej.

Len pre pripomenutie GTS znamená Grand Turismo Sport, prvýkrát použité ako dovetok pre označenie 904 Carrery GTS z roku 1963. S veľkým časovým odstupom nasledovali modely 924 GTS a 928 GTS, v roku 2007 sa tešila slávna skratka návratu v modelovom rade 911. Nech to znie akokoľvek zvláštne, nepochybujem, že modely Panamera si svoje označenie GTS právom zaslúžia, hoc aj za cenu od 138.493,- EUR.

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Porsche 
Advertisement