Focus STX4 M40dProjektil!Najlepšie Tarraco?e-tronQ3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUN
Úvod / Novinky / Aktuality / Renault Clio V – Evolučná revolúcia

Renault Clio V – Evolučná revolúcia

Piata generácia najlepšie predávaného modelu Renault sa predstavuje s filozofiou známou od Porsche, pretože... Dizajn je na prvý rýchly pohľad náhľadov oficiálnych fotografií evolúciou predchádzajúcej generácie, ktorej predaje kontinuálne rástli od roku 2012 až do roku 2018. Už na druhý pohľad je zrejmé, že nové Clio vyzerá dospelejšie a dynamickejšie, jednoducho je krajšie.  

Nové plne Full LED (pre všetky výbavy) svetlá zatínajú svoje wolverinovské drápy do nového tvaru predného nárazníka, dynamiku zdôrazňujú aj prelisy na prednej kapote. Silueta profituje z línie strechy nižšej o celých 30 milimetrov a zároveň tým prispieva k lepšej aerodynamike. Nové Clio je na rozdiel od obvyklého medzigeneračného rastu kratšie o 14 milimetrov (dĺžka 4048 milimetrov, šírka 1798 milimetrov), interiér však má ponúkať veľkorysejšiu priestorovú ponuku. Profil dopĺňajú sedemnásťpalcové disky kolies a rafinovane ukryté kľučky druhého páru dverí.  

Batožinový priestor s objemom 391 litrov (plus 26 litrov odkladacích priestorov v kabíne) ponúka dostatok prepravnej kapacity a len tak mimochodom, podľa Renaultu, je najväčší v triede.Revolúcia sa odohrala v interiéri, Smart Cockpitu dominuje obrovská vertikálne orientovaná obrazovka multimediálneho systému s uhlopriečkou až 9,3 palcov. Jej orientácia na vodiča má umožniť lepšie ovládanie multimédií, navigácie a informačného systému. Centrálnu obrazovku dopĺňa digitálna prístrojovka s uhlopriečkami od 7 do 10 palcov. Najväčšia z nich obsahuje aj funkciu zobrazenia navigačnej mapy. Palubná doska je tvorená tromi vrstvami, vrchnou z mäkčeného plastu, strednou, ktorá je individualizovateľná a spodnou obsahujúcou funkčné prvky, ako napríklad odkladacie priestory. Veľkú pochvalu vyslovujem analógovému prevedeniu ovládačov ventilácie, pripomínajúcich svojim prevedením riešenie použité v modeli Duster. 

Hodnotný dojem z interiéru dopĺňa nový multifunkčný volant, veľkoryso tvarované sedadlá a výplne dverí, ktorých prevedenie bude k dispozícii aj z mäkčených materiálov a v rôznych dizajnoch. Zákazníci budú môcť vyberať z ôsmich individuálnych prevedení interiéru a rovnakým počtom farieb bude disponovať ambientné podsvietenie interiéru.Popri bežnom prevedení bude k dispozícii nová verzia výbav. R.S.Line nahrádza svojim športovým naturelom doterajšie verzie GT Line. Charakteristickou črtou budú nielen špecifické tvary predného a zadného nárazníku, výplň masky chladiča a špeciálne sedemnásťpalcové kolesá, ale aj prevedenie interiéru obsahujúce športové sedadlá, obklad imitujúci karbónovú štruktúru, perforovanou kožou potiahnutý volant s kontrastným prešívaním a hliníkové nášľapy pedálov. Protipólom dynamickej verzie bude línia INITIALE PARIS, ktorej elegancia bude v interiéri korunovaná koženým poťahom sedadiel a špecifickým volantom. Ďalšie informácie, predovšetkým o motorizáciách doplníme dodatočne po ich uvoľnení automobilkou. Nové Clio sa verejnosti naživo predstaví na nadchádzajúcom Ženevskom autosalóne.

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Renault 
Advertisement