Q3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUNBlack is backSport TurismoTechnokratLord of the RingHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrak
Úvod / Novinky / Aktuality / Renault Sport Clio R.S. Performance - Okruhový balíček

Renault Sport Clio R.S. Performance - Okruhový balíček

Ako veľmi sa tešíme? Nuž, chceli by sme viac. Pamätáte si, ako Renault v máji 2016 predstavil koncept Clio R.S.16? Bol to darček k štyridsiatke divízie Renault Sport. Karoséria rozšírená nápadným bodykitom o 60 milimetrov a predovšetkým, pod kapotou odovzdával výkon 275 koní dvojliter prevzatý z vtedajšieho topmodelu Trophy-R. 

S novou generáciou Megane R.S. a motorom o objeme 1,8 litra sa príchod brutálnej verzie Clia odvodenej od konceptu zdal nereálny. V Zelenom pekle však popri testovacích Trophy verziách Megane R.S. jazdilo aj štvorkové Clio s bodykitom podobným štúdii R.S.16. 

Nádejali sme sa však zbytočne, Renault Sport prednedávnom oficiálne odhalil... „len“ sadu doplnkov R.S. Performance.

Pozornosti športovej divízie Renaultu nemohlo uniknúť, že veľa majiteľov modelov R.S. pravidelne jazdí na trackdays a nové možnosti doplnkov R.S. Performance to fanúšikom okruhového jazdenia majú uľahčiť.    

 
Popri vizuálnych doplnkoch, medzi ktoré patrí napríklad karbónová kapota, zadný spojler a Turini disky v briliantovo čiernej farbe alebo červenej farbe, je v limitovanom počte 250 kusov k dispozícii rozširujúca sada karosérie inšpirované konceptom R.S.16.    

Nielen vizuál, ale aj funkčnosť profituje z technických vylepšení. K dispozícii sú karbónové škrupinové sedačky, vysokovýkonné brzdy, tlmiče a stabilizátory, ale aj medzichladič a nové odolnejšie „trubky“ pre sanie. 

Veď mrknite sa sami, všetky diely sú dostupné výlučne v online obchode divízie Renault Sport.  

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Renault 
Advertisement