OsemIndian FTR 1200T5 Focus STX4 M40dProjektil!Najlepšie Tarraco?e-tronCB650R Neo Sports CaféAfrikaCupra Ateca
Úvod / Novinky / Aktuality / Škoda Scala a Kamiq v edícii Monte Carlo

Škoda Scala a Kamiq v edícii Monte Carlo

Scala RS by mohla mať motor 2,0 TSI s výkonom 290 koní. Mohla, však? Ale niečo mi hovorí, že to je iba naša bujná fantázia. V každom prípade, Škoda presne vie, aké majú požiadavky a preferencie jej zákazníci a prináša vyšperkovanú edíciu Monte Carlo nielen pre model Scala, ale aj pre model Kamiq. 

Obidve vrcholné výbavy sa predstavia už budúci týždeň na autosalóne vo Frankfurte a ponúkajú už tradičné prvky vizuálne odlišujúce verziu Monte Carlo.

Výbavu bude možné kombinovať so všetkými motorizáciami, avšak ak ju chcete čo najviac priblížiť virtuálnemu modelu RS, vyberajte z ponuky výborný motor 1,5 TSI s výkonom 150 koní a silou 250 Nm, ktorá s manuálnou prevodovkou poskytuje zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 8,2 sekundy a maximálnu rýchlosť 220 km/h (SCALA) a podobná bude aj dynamika pre model KAMIQ.

SCALA MONTE CARLO

Športové lifestylové varianty kompaktných modelov značky ŠKODA nesú tradične označenie MONTE CARLO. Táto štvrť monackého kniežactva je popri lesku a luxuse tiež synonymom viac než storočnej histórie motoristického športu. Tradičná rely, ktorá je aj súčasťou aktuálneho kalendára majstrovstiev sveta, sa koná už od roku 1911. Značka ŠKODA tiež oslávila na Rallye Monte Carlo niekoľko najväčších úspechov vo svojej športovej histórii. Napríklad vozidlo ŠKODA POPULAR SPORT sa v roku 1936 umiestnilo vo svojej triede na druhom mieste, v roku 1977 vo svojej kategórii pre zmenu získala ŠKODA 130 RS double (teda prvé a druhé miesto!) a úspešná tu bola tiež súťažná verzia modelu ŠKODA FABIA. 



ŠKODA SCALA MONTE CARLO sa na túto dlhú športovú tradíciu odvoláva a pripomína legendárne vozidlá a triumfy. Čierne prvky dodávajú  vozidlu ŠKODA SCALA MONTE CARLO ešte športovejší vzhľad. Rámček výraznej mriežky chladiča medzi Full LED svetlometmi je prevedený v lesklej čiernej farbe, čierne sú tiež časti prepracovaného predného spojleru. Nápis ŠKODA, ktorý mala SCALA ako prvý sériový model značky pre európsky trh namiesto loga značky ŠKODA centrálne na piatych dverách, je u verzie SCALA MONTE CARLO taktiež čierny. Bočnému pohľadu dominujú čierne 17-palcové a voliteľné 18-palcové hliníkové kolesá v špeciálnom dizajne MONTE CARLO, čierne kryty spätných zrkadiel a čierne prahy.

K sériovej výbave ŠKODA SCALA MONTE CARLO, ktorá je k dispozícii v kombinácii so všetkými motormi tohto modelového radu, patria zatmavené zadné okná Sunset, panoramatická strecha predĺžené sklo piatych dverí vrátane čierneho strešného spojleru. Športový vzhľad nového vrcholného prevedenia modelu SCALA, označeného tiež špeciálnou plaketou, dopĺňa čierny zadný difúzor, čierne nápisy a Full LED zadné svetlomety s dynamickým smerovým svetlom.



Interiéru dominujú športové sedadlá s integrovanými hlavovými opierkami čalúnené špeciálnymi poťahmi MONTE CARLO, špeciálny dizajn majú tiež dekoračné lišty a palubná doska. Multifunkčný športový volant je potiahnutý perforovanou kožou a obšitý červeným ozdobným stehom, rovnako ako hlavica riadiacej páky a madlo páky ručnej brzdy.

Ambientné LED osvetlenie žiari v bielej, resp. voliteľnej červenej farbe a osvetľuje stredový panel, priestor pre nohy, odkladacie vrecká v bočných dverách a kľučky dverí. Z palubnej dosky žiaria chromované výduchy ventilácie, na palube sú okrem toho tiež LED lampičky na čítanie. Športový vzhľad interiéru dopĺňajú kryty pedálov v hliníkovom dizajne, špeciálne koberčeky, nápisy SCALA na prahových lištách a čierny strop.

KAMIQ MONTE CARLO

Nová ŠKODA KAMIQ je po modeli YETI druhé SUV v histórii značky, ktoré ŠKODA ponúka v športovom variante MONTE CARLO. Popri charakteristických dvojdielnych Full-LED predných svetlometoch dodáva modelu ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO výrazný dynamický vzhľad aj lesklý čierny rámček masky chladiča. Prvky predného nárazníka sú čierne, rovnako ako kryty spätných zrkadiel, strešný nosič, prahy a nápis ŠKODA umiestnený uprostred piatych dverí. 



ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO je k dispozícii so všetkými motormi tohto modelového radu a ponúka v sériovej výbave sedemnásťpalcové a voliteľné osemnásťpalcové čierne kolesá z ľahkej zliatiny v špeciálnych dizajnoch pre variant MONTE CARLO. Súčasťou výbavy sú aj tónované sklá Sunset alebo panoramatické strešné okno. Športový vzhľad nového vrcholového prevedenia modelu KAMIQ, ktoré identifikuje tiež špeciálna plaketka, dopĺňa čierny zadný difúzor, čierne označenie modelu a Full-LED zadné skupinové svetlá.



V interiéri ponúkne ŠKODA KAMIQ MONTE CARLO vodičovi a spolujazdcovi športové sedadlá v špeciálnom dizajne MONTE CARLO, ktoré sú výškovo nastaviteľné a disponujú integrovanými hlavovými opierkami. Multifunkčný športový volant je potiahnutý perforovanou kožou, a rovnako ako hlavica riadiacej páky a madlo páky ručnej brzdy, je obšitý červenou niťou. Červené je aj ambientné LED osvetlenie, ktoré osvetľuje stredový panel, odkladacie schránky vo dverách, kľučky dverí a priestor pre nohy. Okrem toho disponuje KAMIQ MONTE CARLO aj LED čítacími lampičkami. Dekoračné lišty a prístrojový panel majú špecifický dizajn, výduchy ventilácie v prístrojovej doske majú chrómový dekor, kryty pedálov majú hliníkový dizajn. Interiér dopĺňajú špeciálne koberčeky, nápisy KAMIQ na prahových lištách a čierny strop.

Zdroj: Škoda, spracoval: Miro Vilím
Advertisement