Audi Q3Final CountdownRWD = FUNBlack is backSport TurismoTechnokratLord of the RingStinger GTKonzultantHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrak
Úvod / Novinky / Aktuality / Škoda Scala – Pozvánka do opery

Škoda Scala – Pozvánka do opery

Týždeň pred svetovou premiérou v Tel Avive predstavuje ŠKODA AUTO prvé fotografie interiéru vozidla Škoda Scala

Nový koncept interiéru sleduje výtvarný smer, ktorý vytýčila štúdia Škoda Vision RS. Scala tento emocionálny dizajn prvýkrát prevádza do sériového automobilu značky Škoda. Elementárnou súčasťou sú pritom vysoko umiestnený centrálny displej v zornom poli vodiča a novo tvarovaná prístrojová doska.

Norbert Weber, vedúci dizajnu interiéru spoločnosti ŠKODA AUTO, hovorí: „Nová ŠKODA SCALA je prvým sériovým vozidlom, v ktorom realizujeme náš nový koncept interiéru a spolu s novými farbami a materiálmi zavádzame aj modernizovaný dizajnový jazyk. Premiéra modelu SCALA je počiatkom novej identity značky ŠKODA, ktorá je emocionálna a zároveň funkčná.“

Ústredným bodom konceptu interiéru modelu Škoda Scala je obrazovka s uhlopriečkou až 9,2 palca, najväčšia vo svojom segmente, na ktorú dobre vidí nielen vodič, ale aj spolujazdec. Voľne stojaci displej je lemovaný charakteristickou linkou, ktorá tvorí ergonomickú oporu pre ruku, ovládajúcu dotykovú obrazovku.Ovládanie klimatizácie v stredovom paneli sa uskutočňuje prostredníctvom hodnotne pôsobiacich otočných ovládačov. Fyzické tlačidlá pre systém štart-stop, voľbu jazdného profilu alebo parkovacieho asistenta sú umiestnené priamo pred radiacou pákou vo vodičovom dosahu. Bočné výduchy ventilácie siahajú až k dverám a posilňujú optickú šírku a veľkorysý dojem priestrannosti.

Prístrojová doska a výplne predných dverí majú kvalitný mäkčený povrch s novou špecifickou štruktúrou. Napodobňuje kryštalické štruktúry a v budúcnosti má byť pre štýl značky Škoda typická.

Svetová premiéra nového modelu Škoda Scala sa uskutoční 6. decembra 2018 v Tel Avive (Izrael) a bude priamo prenášaná aj na sociálnych sieťach.

Zdroj: Škoda
Advertisement