Projektil!Najlepšie Tarraco?e-tronQ3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUN
Úvod / Novinky / Aktuality / Škoda Scala má červený bod!

Škoda Scala má červený bod!

Porota v ktorej sedí 40 odborníkov by mohla vedieť čo robí. Hlavne pokiaľ uvážime, že tam nesedí iba kadejaký „náš človek“ ale skupina ľudí, ktorí nemajú potrebu uprednostniť niečo s čím nesúhlasia, len aby uhájili svoje záujmy. A okrem iného, majú zrejme aj zmysel pre dizajn. Už keď som o Škoda Scala písal prvý krát, uviedol som, že je to podľa mňa najkrajšia Škoda z moderného portfólia automobilky. Asi si postavím tehlovú vežu a začnem veštiť nad Svätým Jurom automobilovú budúcnosť z dezénu pneumatiky. Ale vážne, čo sa to tej Scale vlastne prihodilo?

 

Bratislava 28. marca 2019 – Model ŠKODA SCALA získal ešte pred uvedením na trh prvé ocenenie. Porota zložená zo 40 medzinárodných odborníkov udelila novému kompaktnému modelu prestížnu cenu Red Dot Award 2019 v kategórii produktového dizajnu. Ako prvý sériový model ukazuje SCALA ďalší vývojový stupeň dizajnového jazyka značky ŠKODA, ktorý bude aplikovaný aj v budúcich modeloch. 

 

Model ŠKODA SCALA ukazuje ako prvé sériové vozidlo nový emocionálny dizajnový jazyk exteriéru a interiéru, ktorého typickými prvkami sú nové kryštalické tvary, dynamické línie a precízne spracované detaily. Perfektnými proporciami, čistými plochami, plynulými líniami a vylepšenými aerodynamickými vlastnosťami pôsobí nové vozidlo ŠKODA SCALA moderným a športovým dojmom.  

Red Dot Award patrí k svetovo najprestížnejším oceneniam v oblasti dizajnu. Medzinárodná odborná porota, ktorá sa skladá z nezávislých výtvarníkov, profesorov dizajnu a novinárov z odboru, hodnotila každý z tohtoročných 5 500 podaných návrhov na základe kritérií ako je napr. stupeň inovácie, kvalita dizajnu, funkčnosť a ohľaduplnosť k životnému prostrediu. V roku 2019 sa bude cena Red Dot Award, ktorá je celosvetovo považovaná za etalón kvalitného produktového dizajnu, udeľovať 1. novembra a súčasný ročník je už 64. v poradí. 

 

Fanfím jej. Ešte sa nezačala predávať a už zbiera ceny. Dnes môžem, chcem a som za to rád, reálne napísať, že Scala vdychuje značke Škoda dušu. Minimálne po stránke dizajnu. Teším sa na ostrý test, kde zistíme, či rovnako dobrá ako vizuál, je aj ... jej reč tela!?

 


Autor: Marek Varga, Zdroj: Škoda

 

Advertisement