Focus STX4 M40dProjektil!Najlepšie Tarraco?e-tronQ3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUN
Úvod / Novinky / Aktuality / Škoda Vision RS – Radostná a Svetlá... budúcnosť?

Škoda Vision RS – Radostná a Svetlá... budúcnosť?

Kompaktný koncept Vision RS vyzerá famózne! Snáď skutočne predznamenáva budúci model s odznakom RS, ktorý v sebe bude mať  DNA prvých vozidiel s prívlastkom Rally Sport, špeciálov 180 RS a 200 RS.

Pohon zabezpečuje plug-in hybridná sústava so systémovým výkonom 245 koní (rovnako ako aktuálne najvýkonnejšia Octavia RS). Namiesto dvojlitrového benzínového motoru však pod prednou kapotou pracuje motor 1,5 TSI s výkonom 150 koní kombinovaný s elektromotorom s výkonom 102 koní. Pohon prenáša hnaciu silu na predné kolesá pomocou automatickej šesťstupňovej prevodovky DSG. 

Koncept dosahuje maximálnu rýchlosť 210 km/h a zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 7,1 sekundy. Pružné zrýchlenie z 80 na 120 km/h trvá 8,9 sekundy. Elektromotor je napájaný lítium-iónovou batériou s celkovou kapacitou 13 kWh, z ktorých je možné využívať 9,9 kWh. Dobíjanie trvá 2,5 hodiny z domácej zásuvky. Ako automobilka v tlačovej správe férovo priznáva, ide o „obzvlášť ekologický zdroj energie, ak (!) je elektrina vyrábaná z obnoviteľných zdrojov". Rekuperácia brzdnej energie umožňuje batériu dobíjať aj počas jazdy.Vodič má k dispozícii tri jazdné režimy: Normal, EV alebo Sport. Čisto elektrický pohon EV má zabezpečovať dojazd až 70 km pri plne nabitej batérii. Dĺžka 4356 milimetrov a objem batožinového priestoru 430 litrov naznačujú možné budúce rozmery. Námet pre Škodu? Dizajn ponechať s minimálnym množstvom zmien. Plug-in pohon ponechať, označiť ako eRS. A pre skutočnú RS napchať pod kapotu dvaapollitrový päťvalec a quattro od Audi... Ááá, dobré ránko. Sen to bol pekný.

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Škoda 
Advertisement