AfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUNBlack is backSport TurismoTechnokratLord of the RingHra o tróne(N)mancipátorV12 od AMGTemný prízrak
Úvod / Novinky / Aktuality / Nová Toyota Corolla poteší aktívnych ľudí

Nová Toyota Corolla poteší aktívnych ľudí

Toyota Corolla sa vyrábala už v roku 1966. Odvtedy ich vyrobili veľa, veľmi veľa. Na autosalóne v Ženeve sa tento rok predstavili aj dve novinky modelového radu: Ako prvá - Toyota Corolla GR Sport. V tejto športovej halenke bude vo verziách hatchback a Touring Sport ( pozn. redaktora: skvelé, že Toyota sa snaží oživiť slávu športovo ladených kombíkov). 

Na výber sú 2 motorizácie s objemom 1,8 alebo 2 litre, pričom obe budú mild hybridné. 

GR Sport vychádza z výbavy Executive. Športový charakter umocňuje nová mriežka chladiča s povrchovou úpravou v tmavom chróme, spodné aj prahové nadstavce, nový zadný difúzor a 18" zliatinové kolesá s brúsenými povrchmi, LED svetlomety a špeciálny sivý lak karosérie s názvom Dynamic Grey vo dvojfarebnej kombinácii. 

Na športovom charaktere interiéru sa nepochybne pričinia športové sedadlá ako aj čierno-červené prešívanie. Očakávaný príchod jedinca je plánovaný na január 2020. To ešte chvíľu potrvá, ale dovtedy sa má objaviť ešte zopár zaujímavých noviniek. Ďalší z modelov predstavených v Ženeve je Toyota Corolla TREK, ktorá je navrhnutá hlavne pre aktívnych ľudí spätých s prírodou. Dostupná bude ako Touring Sports s hybridným pohonom s autonómnym dobíjaním s objemom 1,8 alebo 2,0 litra. 

Corolla TREK vznikla v spolupráci s firmou Trek Bicycle, ktorá je jednou z najobľúbenejších značiek bicyklov na svete. Svoju kariéru si bude budovať aj ako podporné vozidlo pre mužských aj ženských elitných cyklistických tímov Trek-Segafredo. Keďže je primárne navrhnutá ako vhodný partner do prírody, svetlá výška je o 20 mm vyššia, aby jej terén nerobil zbytočný problém. Model vychádza z výbavy Comroft, kde nebudú chýbať ani LED svetlomety, hmlové svetlá a 17" zliatinové kolesá s brúsenými povrchmi. Interiér doplní 7" TFT displej, sedadlá v dvojfarebnom prevedení a drevené obklady. A cena? Tá je zatiaľ tajná… 

Verím, že Toyota to tentokrát uchopí za správny koniec, a aj vďaka mladistvému vzhľadu novej Corolly opäť dokáže osloviť masy zákazníkov, ktorí jej prinavrátia tie roky slávy, ktoré si pamätáme z 90. rokov predošlého milénia.

Autor: Amy Zaťková, Zdroj: Toyota
Advertisement