Projektil!Najlepšie Tarraco?e-tronQ3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUN
Úvod / Novinky / Aktuality / Záhadná rozprávka alebo tajnosti a inotaje od Toyoty?

Záhadná rozprávka alebo tajnosti a inotaje od Toyoty?

Dnes mi pristála do e-pošty akási záhadná rozprávka od Toy(oty) – upresňujem - o Toyote, približujem - o jednej záhadnej malej Toyote. A teraz, ako sa to hovorí, dobrého veľa nebýva? Nie som expert na ľudové múdrosti, o to viac mám napozerané rozprávky, teda tie postmiléniové. 


Hm, rozprávka z 2019 od Toyoty sa ale zakladá na skutočných udalostiach. Hovorí sa, že rad športových áut od Toyoty sa čoskoro rozrastie a do terajšej ponuky športových mašiniek ako Toyota GT86 a Supra pribudne aj záhada, ktorá by mala teoreticky vrhať menší tieň, ako už spomínaná GT86-tka. 


Keďže Homo Curiosum (človek zvedavý) je zároveň človek netrpezlivý, hladný po najaktuálnejších informáciách, bol oslovený šéfinžinier novej Supry a GT86-tky, aby odpovedal na otázku, ktorá všetkých nadšencov tak veľmi zaujíma. Odpoveďou pána Tetsuya Tadu na otázku - tak čo, bude? Nebude? Kedy bude? Aká bude? bola: Toyota sa takýmto modelom stále zaoberá a nie, nebude lacnejšia ako GT86. O tejto záhadnej hračke pre petrolheadov sa už šušká od roku 2015, kedy sa objavil koncept Toyoty S-FR na Tokijskom autosalóne. 

  

Nerozumiem téze, prečo by malo menšie auto byť automaticky lacnejšie, a ako som sa dočítala, tak ani pán Tada sa s touto tézou nestotožňuje a vysvetľuje to jednoducho logickou argumentáciou: „situácia na trhu so športovými automobilmi neumožňuje výrazne znížiť náklady na ich projektovanie a výrobu. Bez ohľadu na veľkosť auta tento proces prebieha podobne a generuje veľmi podobné náklady. Podlieha rovnakým požiadavkám na bezpečnosť a emisie, pozostáva z rovnakého počtu dielcov, a preto sú možnosti znižovania nákladov veľmi malé. Súvisí to aj so skutočnosťou, že uvedenie takéhoto auta na trh je vždy spojené so značným rizikom.“ Má to logiku, však? 
A ako by mala táto rúškom tajomstva zahalená Toyota vyzerať? Predpokladá sa, že nová športová Toyota bude pripomínať obľúbený model MR2 s centrálne umiestneným motorom, pravdepodobne s väčším výkonom ako GT86 a jazdnými vlastnosťami podobnými modelu MR2. A čo tá cena? Tá by sa hypoteticky mohla pohybovať v rozmedzí medzi GT86 a Toyotou Supra.


Ja osobne sa teším na túto sľubovanú hračku od Toy(oty). Neviem ako Vám, ale mne - ako GT86, tak  aj Supra je perfektne zladená dizajnová zmes  retroštýlu a modernizmu.Autor: Amy Zaťková, zdroj: Toyota

 

Advertisement