Focus STX4 M40dProjektil!Najlepšie Tarraco?e-tronQ3 45TFSICB650R Neo Sports CaféPani MamkoAfrikaCupra AtecaAlienAudi Q3RWD = FUN
Úvod / Novinky / Aktuality / Volkswagen T-Cross 2018 – Do štvorice všetko dobré!

Volkswagen T-Cross 2018 – Do štvorice všetko dobré!

Prečo? Pretože v roku 2025 má byť podľa prognóz každé druhé auto z dielne Volkswagenu SUV, dnes je to „len“ každé piate. Touareg, Tiguan, T-Roc a od dnes aj najmenší T-Cross. Štvrtý model SUV kompletizuje portfólio smerom nadol a má uspieť nielen na európskych trhoch, ale aj v Amerike a Číne. Globálne predstavenie preto prebehlo nielen v Amsterdame, ale aj v Šanghaji a Sao Paule.

Základom T-Crossu je modulárna platforma pre priečne uložené motory (MQB), dĺžka dosahuje 4,11 metra, rázvor je pritom 2,56 m. Zadná lavica je posuvná v rozsahu 14 centimetrov, objem batožinového priestoru v krajných polohách predstavuje 385 až 455 litrov, po sklopení operadiel zadných sedadiel dosiahne celková prepravná kapacita 1.281 litrov.

Od štartu sú k dispozícii tri benzínové a jedna naftová pohonná jednotka: trojvalec 1,0 TSI s GPF vo výkonových verziách 95 a 115 koní, dieslový štvorvalec 1,6 TDI má 95 koní. Vrcholom ponuky je štvorvalcový motor 1,5 TSI s výkonom 150 koní. Všetky motory plnia najnovšiu emisnú normu Euro 6d-TEMP.Samozrejmosťou sú pokročilé asistenčné systémy ako sériové Front Assist s funkciou núdzového brzdenia v meste, Lane Assist, asistent rozjazdu do kopca, proaktívna ochrana pasažierov, Blind Spot Detection kombinovaný s asistentom pre monitorovanie okolia pri cúvaní. Ako opcia sa v cenníku objavia adaptívny tempomat ACC, parkovací asistent a monitoring pozornosti vodiča.

T-Cross bude spolu s modelom Polo vyrábaný v španielskom závode Navarra, špecifické verzie budú vyrábané aj v južnej Amerike a Číne.Mimochodom, slečna na fotkách je istá Cara Delevigne, ktorá má na Instagrame 41 miliónov followerov. Wooow!

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Volkswagen
 
Advertisement