Sandman 2V ako...Sedem SandmanKia XCeed 1,6 T-GDIRozhodnutieSandokanElektrický rytierCeed GTNáčelníkFocus STToto nečítajte!ElektroMechanikSky-G vs. Sky-DMs. MercedesOsem
Úvod / Novinky / Aktuality / Volkswagen T-Roc R – Poznáme cenu...

Volkswagen T-Roc R – Poznáme cenu...

...v Nemecku, kde môžete nový T-Roc R objednať so základnou cenou 43.995,- EUR. Na prvý pohľad sebavedomá cenovka znamená, že ide o najlacnejšie eRko, ktoré od Volkswagenu môžete kúpiť. Golf R ako päťdverový hatchback začína v nemeckom cenníku na sume 45.305,- EUR v kombinácii so sedemstupňovou DSG prevodovkou (manuál už nie je v cenníku). 

Na Slovensku je Golf R dostupný už za cenu 42.800,- EUR. Ak by sme vychádzali z toho, že rozdiel slovenských cien je rovnaký ako v Nemecku, T-Roc R by u nás mohol stáť 41.490,- EUR. Samozrejme, viac by sa nám páčila cenovka začínajúca na baťovských 39.990,- EUR... Dúfam, že nás slovenský importér príjemne prekvapí ;-). 

Sériová výbava modelu T-Roc R okrem iného obsahuje progresívne riadenie, režim Race v rámci voľby jazdných profilov, kontrolu rozjazdu (Launch Control), osemnásťpalcové disky Spielberg a „sedemnásťpalcovú“ brzdovú sústavu (predpokladajme, že ide o kotúče s priemerom 340 mm vpredu a 310 mm vzadu). 

Adaptívny podvozok DCC a devätnásťpalcové disky Pretoria sú už na zozname príplatkovej výbavy, rovnako ako výfuková sústava od Akrapoviča za 3.800,- EUR (au).  Pohon eRkového T-Roca zabezpečuje dvojlitrový štvorvalec s výkonom 300 koní a silou 400 Nm. Vďaka kombinácii pohonu všetkých kolies 4Motion a sedemstupňovej automatickej prevodovke zrýchľuje T-Roc R z nuly na 100 km/h za 4,8 sekundy a maximálna rýchlosť je limitovaná na 250 km/hPre porovnanie, Cupra Ateca ako najbližší konkurent má tabuľkové hodnoty 5,2 sekundy a 247 km/h a na dĺžke má o nezanedbateľných 14 centimetrov viac. Na druhej strane, v slovenskom cenníku začína na sume 43.580,- EUR. Pre úplnosť je potrebné dodať, že rovnaký výkon (300 koní a 400 Nm) je zabalený aj v prémiovom Audi SQ2 (4,8 s z 0 na 100 km/h a Vmax 250 km/h), ktoré je s cenou 43.170,- EUR dokonca o málo lacnejšie ako Ateca.Volkswagen T-Roc R bol vyvíjaný s cieľom dosiahnuť dynamické jazdné vlastnosti kombinované v obľúbenom kabáte SUV s každodennou použiteľnosťou. Nech si už o tom myslíte čokoľvek, jednoznačnú odpoveď, či sa cieľ konštruktérov podarilo dosiahnuť, dajú až prvé jazdy a snáď aj domáci test.

AKTUALIZÁCIA 20.9.2019: Slovenský importér skutočne prekvapil, uvádzacia cena po odpočítaní príspevku importéra "Innovation bonus" vo výške 1.000,- EUR začína na sume 37.870,- EUR a vzťahuje sa na nové zákaznícke objednávky do výroby a zo skladu pre konečného zákazníka v počte jedného vozidla na jednu fyzickú alebo právnickú osobu v jednom kalendárnom roku a platí do 31.10.2019 alebo do vypredania zásob. 

Prvou položkou príplatkového cenníka je R Performance výfukový systém Akrapovič za 3.420,- EUR, kompletný cenník nájdete na stránke importéra.

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Volkswagen

Advertisement