Honda Jazz TestLand Rover DiscoverySeat Arona – TransshowTlačený časopis 2018T-Roc on the Rock"Hello"Svartpilen 401N testMazda CX-3 testBaby M2Ford Mustang GT Convertible TestKTM 1090 Adventure TestMercedes-AMG GLC 43 Coupei8 Protonic test
Úvod / Novinky / Aktuality / Volvo V90 Cross Country vracia vášeň

Volvo V90 Cross Country vracia vášeň

Výrobca prémiových automobilov, spoločnosť Volvo Cars, svojou novou kampaňou k modelu V90 Cross Country apeluje na ľudí, aby do svojho života vrátili vášeň. 

Medzinárodný prieskum, ktorý uskutočnila spoločnosť Volvo Cars, ukázal, že šesť z desiatich ľudí na celom svete chce tráviť čas rôznymi aktivitami v prírode – medzi najobľúbenejšie činnosti patrí turistika, behanie a bicyklovanie. Spomedzi tých, ktorí majú pocit, že ne môžu dať prednosť svojim koníčkom, 68 percent uviedlo, že im v živote príliš veľa času zaberá práca. 

Nová kampaň spoločnosti Volvo Cars, zameraná na model V90 Cross Country, reaguje na tieto zistenia a vyzýva ľudí, aby vrátili svojmu životu vášeň a dobrodružstvo, ktoré kedysi milovali a stavali do popredia. „Väčšina z nás dospeje v živote do bodu, keď vymení život fanatika do lyžovania či surfovania za kariéru. Niektorí ľudia tak môžu stratiť svoj zmysel pre dobrodružstvo, keď sa usadia a začnú viesť pohodlný život. 

"Táto kampaň nám pripomína, že teraz je ten správny čas oživiť vzťahy a vášne, ktoré máme tak veľmi radi, a žiť naplno,“ hovorí Thomas Andersson, viceprezident pre globálny marketing spoločnosti Volvo Car Group. Nová kampaň, inšpirovaná zosnulým britským filozofom Alanom Wattsom, apeluje na ľudí, aby oživili svoje zabudnuté vášne, prehodnotili svoje životné priority a viac si užívali súčasnosť. 

„Bez akýchkoľvek klišéovitých obrázkov vidieka či terénnych schopností sa V90 Cross Country predstavuje ako auto, ktoré vám pomôže od všetkého ujsť; ako dokonalý spoločník, ktorý pomôže ľuďom uniknúť od ich zaneprázdnených životov a dosiahnuť vytúženú rovnováhu medzi prácou a osobným životom,“ dodáva Thomas Andersson. Video ku kampani natáčané v kanadskom meste Vancouver a jeho okolí predstavuje štyroch biznismenov, ktorí znova objavujú cestu k svojim milovaným aj k svojim zabudnutým vášňam. Vo svojom Volve V90 Cross Country nechávajú mesto ďaleko za sebou a vydávajú sa v ústrety surfovaniu, rybárčeniu alebo fotografickým výletom v prírode. Kontrast k vizuálnej stránke tvorí kultový prejav filozofa Alana Wattsa z roku 1959 s názvom „Live Fully Now“ (Žite naplno teraz). V ňom vyzýva ľudí, aby prestali žiť len pre svoje budúce postavenie a namiesto toho žili v súčasnosti a viac robili veci, ktoré majú radi. Odkaz je jasný: „Nebudete žiť vôbec, ak nebudete žiť naplno práve teraz.“ 

Nová globálna kampaň sa spustila 26. januára na youtube: https://youtu.be/wrQYzSij_uk.


Zdroj: Volvo, Foto: NetCarShow