Audi A6 PHEVSEAT Tarraco FRZOE znamená životPiaty elementAudi Q7 60 TFSIeShooting BrakeOriginálRaptor AirlinesE-lienBMW X7 M235i xDrive Gran CoupéMustang a MarilynCAPS LOCKSports TourerKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster N
Úvod / Novinky / CUPRA Ateca 2020 – Nový recept?

CUPRA Ateca 2020 – Nový recept?

Modelového omladenia sa dočkalo nielen SUV Ateca, ale aj jeho ostrá sesternica CUPRA Ateca. 

Na prvý pohľad zaujme nielen podstatne agresívnejší predný nárazník, ale aj absencia charakteristického nápisu CUPRA v jeho spodnej časti. Povedomie o novej značke je zrejme už tak silné, že ho automobilka nemusí osobitne zdôrazňovať.

Pod prednou kapotou naďalej pracuje benzínový motor 2,0 TSI s výkonom 300 koní a silou 400 Nm v rozsahu od 2.000 do 5.200 otáčok za minútu. 

Zostala aj sedemstupňová dvojspojková prevodovka a podvozok s adaptívnymi tlmičmi DCC. Pohon všetkých kolies 4DRIVE dostal update, ktorý má zlepšiť jeho reakcie. 

Maximálna rýchlosť sa nezmenila (247 km/h), ale zrýchlenie z nuly na 100 km/h sa zlepšilo o 0,3 s na aktuálnu hodnotu 4,9 sekundy.   Dynamický balíček kompletizujú príplatkové brzdy od Bremba s rozmerom 370x32 mm vpredu, v základe sú k dispozícii kotúče s priemerom 340x30 mm. Vzadu majú brzdy v oboch prípadoch rozmer 310x22 mm.O zvukovú kulisu sa stará výfuková sústava od Akrapoviča, ktorá je však ako doteraz za príplatok.Interiér zaujme nielen škrupinovými sedadlami, ktoré sú teraz už v sériovej výbave, ale predovšetkým novým volantom, ktorý má samostatné ovládače pre štart motora a voľbu jazdných režimov a väčšie pádla pre manuálne radenie. Novinkou je aj infotainment systém s uhlopriečkou 9,2 palca a nové asistenčné systémy, okrem iného Travel Assist aktívny až do rýchlosti 210 km/h.Páči sa Vám novinka alebo preferujete pôvodný dizajn? Dajte vedieť do komentárov na našej modrej sociálnej sieti.

Nové slovenské ceny budeme vedieť do konca leta 2020.

Autor: Miro Vilím, Zdroj: Cupra 

Advertisement