E-lienBMW X7 M235i xDrive Gran CoupéBaby RaptorCompetitionMustang a MarilynCAPS LOCKSports TourerKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster NKodiaq RSBaby AMGV ako...Ceed GTFocus ST
Úvod / Novinky / Nový Renault CLIO – Aké je najobľúbenejšie?

Nový Renault CLIO – Aké je najobľúbenejšie?

Nové Clio si svojich zákazníkov získalo nielen vďaka novej technike, veľmi dobrým jazdným vlastnostiam a výnimočným interiérom, ale aj vďaka jeho evolučnému dizajnu. Od októbra minulého roka bolo na slovenskom trhu zaregistrovaných takmer 200 vozidiel modelu Clio. 

Výbornou správou je aj to, že oranžová Valencia je najčastejšie volenou farebnou verziou nového Renault Clio na Slovensku, malým autám svieže farby jednoducho svedčia. 

Slováci zároveň preferujú vyššie verzie vybavenia, najčastejšie kombinované s motorom TCe 100, ktorý predstavuje až 90% predaja. Na Slovensku sa zákazníci zvyčajne zaujímajú o vyššie verzie automobilov, najčastejšie si vyberajú medzi verziami Zen a Intens. 10% zákazníkov si vybralo verziu R.S. Line. Pre slovenských zákazníkov je najobľúbenejšou farbou nová oranžová, veľký podiel predajov tvorí aj modrá Iron a biela Arctic. Nový Renault Clio ponúka najvyššiu úroveň bezpečnosti. Tento najpredávanejší francúzsky automobil na svete získal v teste EuroNCAP  najvyššie hodnotenie, päť hviezdičiek. Nový Renault Clio je tak najbezpečnejšie auto vo svojej triede. Je vybavené inovatívnymi a vyspelými technológiami a má najširšiu škálu asistenčných systémov vo svojom segmente. Veľmi vysoko bol hodnotený najmä núdzový brzdový systém AEBS s detekciou chodcov a cyklistov, ktorý je štandardom od prvej verzie tohto vybavenia.Nový model vyniká dospelejším diska vnímanej kvality a dostupných technológií. Renault Clio ponúka nový multimediálny systém Easy Link s veľkou dotykovou obrazovkou až do 9,3 palcov, s automaticky aktualizovanou navigáciou a intuitívnym vyhľadávačom Google.Nový Renault Clio je už piatou generáciou obľúbeného modelu, ktorý sa stal ikonou automobilového priemyslu. Doteraz sa na celom svete predalo viac ako 15 miliónov kusov tohto vozidla. Clio, ktoré bolo uvedená na trh v roku 1990, je najpredávanejším modelom spoločnosti Renault na svete a v Európe je od roku 2013 na špičke segmentu B. Naviac, vo februári 2020 bolo Nové Clio európskym lídrom.Viac informácií o novom Renaulte Clio nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: Renault, Spracoval: Miro Vilím

Advertisement