E-lienBMW X7 M235i xDrive Gran CoupéBaby RaptorCompetitionMustang a MarilynCAPS LOCKSports TourerKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster NKodiaq RSBaby AMGV ako...Ceed GTFocus ST
Úvod / Novinky / PR články / Volkswagen učí technológie

Volkswagen učí technológie

Viete, kedy chlap potrebuje návod? Na čokoľvek? No predsa nikdy! Návod sa predsa nečíta... a keď je najhoršie, v strese požiadate svoju krajšiu polovičku, keď je taká netrpezlivá... nech ten návod pozrie sama :-).

Spoločnosť Porsche Slovakia, s.r.o., autorizovaný importér značky Volkswagen pre Slovensko sa však rozhodla uľahčiť situáciu všetkým nám, ktorý návody nečítame a aktuálne najžiadanejšou formou oslovuje svojich existujúcich i potenciálnych zákazníkov. 

Na svojom blogu a kanáli YouTube jednoduchým a prístupným spôsobom vysvetľuje nové i tradičné komfortné a bezpečnostné funkcie automobilov Volkswagen. 

Automobily koncernu Volkswagen tradične patria k špičke v oblasti zavádzania nových funkcií a asistenčných systémov, ktoré zvyšujú pohodlie vodiča a bezpečnosť posádky. No s rozširovaním moderných technológií zákonite dochádza k tomu, že mnoho majiteľov a užívateľov vozidiel ich detailne nepozná a ani nevie úplne využívať. Pritom tieto funkcie prinášajú zákazníkovi mnohé benefity. 

Je bežným javom, že v dnešnom rýchlom životnom tempe sa mnoho zákazníkov uspokojí s predvedením základných funkcií pri odovzdávaní vozidla predajcom a ďalej sa štúdiom návodu na obsluhu a údržbu príliš nezaťažuje. V praxi sa tak zväčša uplatňuje zásada „ak zlyhajú všetky pokusy, pozri návod“. Aby sa zákazníci Volkswagen na Slovensku jednoduchým, rýchlym a moderným spôsobom mohli zoznámiť s novými funkciami svojich vozidiel, spoločnosť Porsche Slovakia pripravila zaujímavý projekt, v rámci ktorého expert importéra na inovatívne technológie Ing. Miroslav Straka detailne popisuje jednotlivé prvky, pričom odhaľuje aj niektoré skryté funkcie, o ktorých mnohí zákazníci vôbec netušia.

Jednotlivé funkcie expert vysvetľuje v krátkych videách (VW TECH VIDEO), ktoré prináša YouTube kanál Volkswagen Slovensko. 

Zatiaľ boli v rámci projektu vyrobené a zverejnené tri videá, zamerané na základné, každodenne používané prvky ako kľúč s diaľkovým ovládaním, bezkľúčové odomykanie a štartovanie, ako aj parkovacie asistenčné systémy – vrátane málo známych funkcií. V priebehu druhého polroka postupne pribudnú videá popisujúce funkcie a ovládanie nasledujúcich asistenčných systémov:

- ACC + Front Assist 
- Lane Assist 
- Side Assist
- Blind Spot, 
- asistent vyparkovania
- svetlomety LED Matrix (v novom Passate)
- CarNet, 
- AppConnect, 
- VW Connect

Zákazníci si môžu jednotlivé videá prezrieť aj na oficiálnom blogu značky.

https://www.volkswagenblog.sk/vsetko-o-bezklucovom-vstupe-a-startovani-vw-tech-video   
https://www.volkswagenblog.sk/co-vsetko-dokaze-kluc-vw-tech-video 
https://www.volkswagenblog.sk/parkovanie-bez-stresu-vw-tech-video

a samozrejme, doteraz zverejnené videá nájdete aj tu:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLptdMzy02BBTzJP7w5zroUApuTj7GL92w

Prajeme veľa zábavy a viac úžitku z Vášho VW. 

Zdroj: Volkswagen 
Advertisement