Rally KucherenkoHore bezEvolúciaRocknRollaCUPRA PortfolioMercedes-Benz GLE CoupéShooting Brake 2Avantissimo!Shooting BrakeSEAT Tarraco FRPiaty elementAudi A6 PHEVRaptor AirlinesE-lienBMW X7 Mustang a MarilynCAPS LOCKKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster N
Úvod / Novinky / Rockubot MINI S - Buď zdravý!

Rockubot MINI S - Buď zdravý!

Spomeniete si na film Demolition Man? Áno, ten z roku 1993 minulého storočia, kde Sandra Bullock mala ešte svoju farbu vlasov a Stallone erekciu. A spomeniete si ako tam bolo prezentované prostredie a spoločnosť? Napadajú vás slová … zdravo a sterilne? 


Dnes je to 27 rokov, odkedy som sa pozeral na film, kde ľudia žili v dobe absolútnych pravidiel, nariadení i pokút. Samozrejme s vedomím, že tak je to správne pre ďalší rozvoj a existenciu spoločnosti. Dnes to máme podobne, podobne v tom, že máme snahu sa chrániť a žiť tak, aby sme boli v bezpečí. A preto ma môže iba tešiť, že existujú múdri ľudia, ktorí voľačo prínosné vymyslia, ďalší navrhnú a zostroja, iní uvedú na trh a predávajú no a tí koncoví, teda my, využívame vo svoj prospech. Buďte dobrí!


Jedným zo zariadení, ktoré vám môžu rozžiariť deň, je sympatický minibot, príručný sterilizátor, ktorý dokáže zabezpečiť čisté prostredie  - aj vášho auta a to je presne to, čo ma na Rockubot MINI S od www.rockubot.sk zaujalo. 


Rockubot MINI S, volajme ho RoMi, je kompaktný germicídny žiarič, ktorý vďaka UV-C svetlu príkladne dezinfikuje všetky povrchy v interiéri vášho auta. Vďaka svojej veľkosti (156x50mm) a nízkej hmotnosti (150g) si ho viete vziať so sebou kamkoľvek a pokojne vydezinfikovať auto kamaráta alebo privolaný taxík … aj s vodičom. Nie však doslova!! RoMi má zabudovaný bezpečnostný, pyroelektrický infračervený senzor a akonáhle zachytí pohybujúcu sa bytosť (človek, zviera) svoje žiarenie deaktivuje a s dezinfekciou počká na pokojnejšiu, menej pohyblivú príležitosť.


 


RoMi-ho si môžete umiestniť kdekoľvek, a pokiaľ sa počas jazdeckého roadtripu po horských priesmykoch dostanete, napríklad do chatky vyzerajúcej ako krmelec pre lesnú zver, pokojne nastavte 5, 10. alebo 20 minútový cyklus žiarenia a vybehnite zatiaľ … na svište. Máte na to celú hodinu, pokým sa RoMi vybije a vypýta si napojenie na zdroj energie cez svoje USB. Pokiaľ parkujete vonku, nevadí, od -10 do +60 stupňov je žiarič v pohotovosti bez zásadných problémov. Či ho môžu používať aj na stanici Vostok v Antarktíde, nemám overené, ale pri mínus 89 stupňoch už asi žiadny bacil neprežije.S Ú Ť A ŽOkrem toho, že si Rockubot MINI S môžete kúpiť v eshope uvcnation.eu, do konca roku 2020 ho bude možné aj vyhrať, zapojením sa do komentovacej súťaže na facebook profile nášho magazínu. Stačí dať ľubovoľný koment pod post s týmto článkom a 1.1.2021 vyžrebujeme 3 výhercov, ktorí môžu nový rok odštartovať zodpovedne dezinfikovaní! Informácie o výhre a jej prevzatí budú odosielané cez facebook messenger, takže buďte online a hlavne, … buďe zdraví!Autor: Marek Varga