ZOE znamená životPiaty elementAudi Q7 60 TFSIeShooting BrakeOriginálRaptor AirlinesE-lienBMW X7 M235i xDrive Gran CoupéMustang a MarilynCAPS LOCKSports TourerKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster NKodiaq RSV ako...
Úvod / Novinky / Suzuki Swift - Novinky pre rok 2020

Suzuki Swift - Novinky pre rok 2020

Obľúbenosť Swiftu potvrdzujú nielen čísla predaja (745 000 kusov predaných áut do konca roka 2019), ale aj úspechy v anketách. Swift sa napríklad stal jedným z top troch finalistov súťaže World Urban Car 2018. Aby úspešne bodovalo ďalej, Suzuki prináša facelift modelu Swift. 

Avizované vylepšenia sa týkajú dynamickejšieho exteriéru, úspornejšej pohonnej jednotky a pokrokových bezpečnostných technológií. Zmeny dizajnu s odkazom sily a sofistikovanosti prinášajú novú športovú trojrozmernú prednú masku s dierovanou štruktúrou a s horizontálnym chrómovým akcentom, disky z ľahkých zliatin s lešteným povrchom, nové dvojfarebné kombinácie a elegantné alternatívy farebnosti v interiéri. 

Nové prvky dizajnu zvýraznia prednú časť a typický široký postoj, nové sú aj vertikálne uložené LED svetlá. K dispozícii budú aj ďalšie dvojfarebné kombinácie. Farby ako Burning Red Pearl Metallic a Speedy Blue Metallic sú s príchodom faceliftu v ponuke aj v kombináciách s čiernou strechou. Pribudli tiež dve úplne nové farebné kombinácie – Frame Orange Pearl Metallic s čiernou strechou a Rush Yellow Metallic so striebornou strechou. Pre športovo ladený interiér Swiftu sú typické ukazovatele v tubusoch či zrezaný športový volant. Novinkou bude možnosť strieborného obloženia interiéru, ktorý umocňuje moderný dojem z priestoru.Faceliftovaný Swift prináša  novú úspornú pohonnú jednotku, motor K12D 1.2 DUALJET so systémom SHVS Mild Hybrid s výkonom 83 koní a silou 107 Nm. Benzínový motor K12D 1.2 DUALJET s pohonom 2WD je k dispozícii s prevodovkou 5MT alebo CVT, ako 4WD len s 5 stupňovou manuálnou prevodovkou. Optimálny výkon v kombinácii s dobrou spotrebou paliva má okrem iného zabezpečiť aj elektricky ovládané variabilné časovanie sacích ventilov (VVT), olejové čerpadlo s variabilnou kapacitou a elektricky riadené dýzy na chladenie piestov. Spotreba paliva sa znižuje aj vďaka systému SHVS Mild Hybrid, dostupného vo všetkých verziách modernizovaného Swiftu. Systém pozostáva z ľahkého, kompaktného ISG (integrovaný štartér - generátor) s funkciou elektromotora a lítiovo-iónovej batérie s kapacitou, ktorá sa zvýšila z 3 Ah na 10 Ah, vďaka čomu v porovnaní s predchádzajúcou verziou ešte viac znižuje spotrebu paliva. Systém SHVS Mild Hybrid premieňa kinetickú energiu generovanú počas brzdenia na elektrickú energiu, ktorá nabíja lítiovo-iónovú batériu a ktorú elektromotor využíva na asistenciu spaľovaciemu motoru v snahe dosiahnuť nižšiu spotrebu paliva. Taktiež automaticky zastaví motor keď je auto nehybné, vďaka čomu tiež šetrí palivom.Doterajšiu rozsiahlu bezpečnostnú výbavu (dvojsenzorová podpora brdzenia, upozornenie na vybočovanie do strán, asistent diaľkových svetiel…) rozšíria v modernizovanej verzii ďalšie asistenčné systémy: rozpoznávanie dopravných značiek, monitorovanie mŕtveho uhla a funkcia pre zabránenie opusteniu jazdného pruhu. 

Takže..., nový faceliftovaný Swift...nech sa páči :-).

Autor: Amy Zaťková, zdroj: Suzuki

Advertisement