Alfa samicaVW ID.4 GTX videoTínedžeriOpel Astra Sports Tourers DominikouRally KucherenkoBMW XM rozhovor
Úvod / ÁNO/NIE / HYUNDAI KONA N

HYUNDAI KONA N

HYUNDAI KONA N a moje ÁNO/NIE


PREČO? 280 koní, 392 Nm a športové DNA rodiny N


ÁNO/NIE

Posed za volantom, privysoké NIE. Výhľad spoza volantu, crossoverovské ÁNO. Úchop volantu akurátne hrubé Ó ÁNO. Rozmiestnenie pedálov (2) pre potreby dobrzďovať ľavou nohou, Ó ÁNO. 


Riadenie tuhé, komunikatívne Ó ÁNO. Bočné vedenie sedadiel v zákrutách, podpora ramien ÁNO, podpora stehien NIE, vďaka nízkym bočniciam. 


Sedadlá pre komfortné cestovanie ÁNO. Sila a ťah motora Ó ÁNO. Zvuk motora ÁNO. Zvuk výfuku, dospelé Ó ÁNO. Prevodovka, automatické ÁNO, ovládania pádlami na volante razantné Ó ÁNO. Benevolencia asistenčných systémov, primárne kontroly stabilizácie, nerušivé Ó ÁNO. 


Podvozok personalizovateľné, vždy tuhé a výkonné ÁNO. 19 palcové disky, estetické Ó ÁNO, pneumatiky Pirelli P Zero, zahriať vhodné Ó ÁNO. Brzdy odhodlané Ó ÁNO. Akustický prejav dospelosti klaksónu, Ó ÁNO.ZÁVER

I dnes sa smiem potešiť tomu, že ma súčasné auto dokáže jazdecky príjemne prekvapiť. Som za to rád, pretože v spleti dnešných elektro-eko-bio-raw a iných definícii núteného komfortu sa teším potrebe, opäť riadiť. Rovnako ako všetky mnou doteraz otestované verzie N, aj KONA N je autom, ktoré si ponechalo dostatok onej surovej poctivosti. No a čuduj sa svete, pokiaľ by som vyberal dnes, … predstava atleticky nadaného crossoveru s vyššou dávkou praktickosti a celkového užívateľského komfortu, je mi milšia ako chuť prezentovať sa na stretnutiach N klubu, ikonickou i30-kou. Ej bisťu, … dobré auto je to!


TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA

 Motor  radový, benzínový 4 valec, 1998 cm3 
 Max. výkon   280 k 
 Max. krútiaci moment   392 Nm
 Max. rýchlosť  240 km/h 
 Zrýchlenie 0-100  5,5 s 
 Nádrž   50 l 
 Prevodovka  8 st. dvojspojková automatická (DCT) 
 Pohon  FWD 
 Dĺžka/šírka/výška  4215/1800/1565 mm 
 Svetlá výška   173 mm 
 Polomer otáčania  5,83 m 
 Farba  Sonic Blue 
 Kufor  361 l 
 Spotreba  11 l 
 Pneumatiky  235/40/19 
 Cena  38.990 €