.s DominikouKlikni ÁNO pre video!TínedžeriOpel Astra Sports TourerEnyaq iV finalista 2022Rally KucherenkoRaptor Airlines
Úvod / ÁNO/NIE / RENAULT TRAFIC SPACECLASS

RENAULT TRAFIC SPACECLASS

RENAULT TRAFIC SPACECLASS a moje ÁNO/NIE


Prečo? Ako si 170 koní a 380 Nm poradí s hmotnosťou 2349 kg v tvare pojazdného paneláku


A/N

Vnímanie celkového dizajnu na úrovni priemerného Kysučana (“je mi jedno v čom sa veziem”) cestujúceho za prácou do Bratislavy ÁNO. Masívna, minimalistická a moderne pekná tvár auta spredu ÁNO. Dekor palubovky (sivá Meteor), spôsobujúci menej pracovný a viac útulný pobyt, pekné ÁNO. 


Posed za volantom, dodávkové ÁNO. Výhľad spoza volantu všade navôkol, vrátane spätných zrkadiel Ó ÁNO. Funkčnosť predných LED svetiel Ó ÁNO. Úchop volantu. autobusové ÁNO. Riadenie NIE, tuhé ako na valci. Rozmiestnenie pedálov pre brzdenie ľavou nohou Ó NIE. Sila a ťah motora, postačujúce ÁNO. 


Zvuk motora a výfuku Ó NIE. Automatické radenie prevodovky EDC(6), nerušivé ÁNO. Manuálne radenie pákou na stredovej konzole, športové ÁNO. Podvozok pri dynamickej jazde, prekvapivé a stopy sa držiace Ó ÁNO. 


Pneumatiky, fungujúce ÁNO s predpísaným (nákladným) hustením na 3,2 a 3,5 baru mimo diaľnice. Kontinuálna jazda po diaľnici, komfortné ÁNO. Samostatné stropné LED-ky pre 6 cestujúcich čitateľov, oslnivé ÁNO. Možnosť dobrodružnej eskapády, kde sa zadná lavica sedadiel zmení na posteľ, intímno-socializačné ÁNO. Komfort pri jazde mestom, robotnícke NIE. Brzdy ÁNO.
Záver

Renault Trafic SpaceClass v 8 miestnej konfigurácii budil dojem rodinného spoločníka do momentu, kedy bolo potrebné na rozbitom povrchu prudšie manévrovať. Pochopiteľne mu chýba super komfort rodinného SUV od Bentley, ale doháňa to vnútorným priestorom, mocnou praktickosťou a naftovým dojazdom do 1000 km.


Technická špecifikácia

 Motor   1997 cm3, 4 valec, 16 ventil, Blue dCi 
 Palivo  nafta 
 Max. výkon   170 k 
 Max. krútiaci moment   380 Nm 
 Max. rýchlosť   186 km/h 
 Zrýchlenie 0-100 km/h  10,6 s 
 Prevodovka  automatická EDC, 6 stupňová 
 Dĺžka/šírka/výška  5480/1956/1974 mm 
 Svetlá výška    199 mm 
 Kufor  1,8 m3 (bez zadnej lavice 4,1 m3) 
 Počet miest  7-9 
 Spotreba  9,9 l 
 Nádrž  80 l 
 Nádrž AdBlue  24,7 l
 Cena  45.700 €