Alfa samicaVW ID.4 GTX videoTínedžeriOpel Astra Sports Tourers DominikouRally KucherenkoBMW XM rozhovor
Úvod / Auto/Moto / LifeStyle / Teória parkovania – Parklio

Teória parkovania – Parklio

Reálne, neviem či teória parkovania existuje, ale asi ako všetko, aj zaparkovať sa dá teoreticky. „Keď odbočíš z hlavnej, po 200 m napravo hľadaj miesto, teoreticky by si to mal vedieť niekam zapichnúť, býva tam voľné“.Teoreticky! Býva! Tieto exaktné rady sa naozaj hodia zrovna v momente, kedy vám mestská dopravná špička ukradla vzácne minúty a vy riskujete, že zmeškáte dôležité stretnutie. A čo keby to bolo inak? Napríklad tak, že namiesto spoteného ucha a udychčaného hlasu v telefóne vám pípne notifikácia s digitálnym kľúčom, ktorého potvrdením sa vám sklopí parkovacia zábrana presne pred budovou, kde máte stretnutie? 

 

Veci sa majú tak, že sa my ľudia zamýšľame primárne nad tým ako si život uľahčiť. A nie že by sme boli leniví, pôjde skôr o nejaké prirodzené vnútorné túžby veci spoznávať a vytvárať. Ja osobne mám rád niečo, čo vyzerá dobre, funguje dobre a ešte k tomu vie mať spoločenský prínos. A aj preto som sa rozhodol napísať o kuse ľahko inteligentnej ocele, ktorá by nám motoristom vedela pomôcť, práve s tak pertraktovanou aktivitou, akou parkovanie bezpochyby je. Nepôjde všetko naraz a po prechlastanej nedeli nebude v pondelok v Bratislave fungovať parkovací hyperprogram, ktorý vás kdekoľvek potrebujete, obdarí voňavým parkovacím miestom s vaším monogramom. To nie, ale ja som nedávno naďabil na príležitosť, ako pomaly začať do spoločnosti integrovať radosť z toho, že na vašom vlastnom fleku parkuje cudzí človek!?

 

Popravde ma na celej veci zaujala práve možnosť, ako niečo čo vlastním, poskytnúť iným a vytvoriť z toho obojstranný osoh. Pretože je mi milšie, poslať niekomu kľúč, pokým tam nie som, aby ona či on tam boli, keď ja tam byť nemôžem a oni by boli bývali chceli, .... no takto, skúsme postupne: 

 

Do zorného poľa sa mi dostala bezpečnostná, mechanická, kontrolovateľná a ešte aj parkovacia zábrana, ktorá okrem toho, že fyzicky stráži vaše, prevažne vonkajšie státie, tak zároveň slúži ako personálny valet, v prípade, že tam reálne nie ste. A to všetko cez mobilnú appku, ktorú si do svojich smartfónov stiahneme úplne zadarmo.
 

1. Kúpiš, navŕtaš (4x šróby in), nainštaluješ a parkuješ sám alebo zdieľaš komu uznáš za vhodné, zábranu ovládaš na diaľku cez appku a rovnako ten, ktorému pošleš kľúč, vodič príde k zábrane, nemusí vystupovať, stačí ťuknúť na telefón a zaparkovať


2. Vydrží zaťaženie až 9 ton, takže pokojne aj s Hummerom. Má bezpečnostný kolík, takže keď niekto cez všetky svoje kamery nevidí a nacúva do zábrany, kolík sa zlomí a zábrana ľahne a nedovolí sa poškodiť. Mrznúť a horieť môže od -20 do +60 stupňov, vydrží.


3. Odídeš, zabudneš, automaticky sa postaví (o 30s) aj bez podporných liekov, stačia jej vlastné senzory


4. Vlastná batéria vydrží rok pri 2 parkovaniach denne (do roboty, z roboty), potom si batérie dobiješ (nabíjačka in). Okrem toho má solárny panel, ktorý pomáha držať kapacitu batérie ešte dlhšie 


5. Imidžová záležitosť – zábranu ti vedia vyhotoviť podľa vlastnej vizuálnej špecifikácie – logo firmy, farba a pod.


6. Súčasťou balenia je 1x parkovacia zábrana, 4x skrutky pre navŕtanie a upevnenie do betónu, nabíjačka k batérii, návod pre inštaláciu a prevádzku. Aplikácia Parklio je dostupná bezplatne na stiahnutie pre smartfón.


7. obchod@comcare.sk je správny email pre všetky otázky a parklio@roadlife.sk pre špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 

Páči sa mi to, pretože mám rád tento druh jednoduchej účelnosti. Skoro ako v mekáči, tiež nemusím vystupovať a dostanem svoje, ale s tým rozdielom, že toto zariadenie vám nespôsobí obezitu. Práve naopak, pomôže zdravej strave a socializácii, pretože môžem pozývať kamošov na záhradnú párty, bez toho, aby som sa o ich príchod musel zvlášť starať a odbiehať od grilu. Iba pošlem správy akú zeleninu pijem a kľúče k zábranám, ktoré si sami po príchode otvoria. Záverom malý francúzsky žart – majitelia Renaultov Clio majú zľavu – pretože Parklio! 

 

 


Autor: Marek Varga, Foto: Parklio