INEOS GrenadierFL5Alfa samicas Dominikou
Úvod / Auto/Moto / Motoršport / ETCC Spa-Francorchamps by Homola

ETCC Spa-Francorchamps by Homola

Tréningový deň: „Dnes sme mali na programe dva tréningy na legendárnom okruhu Spa-Francorchamps. V prvom tréningu som spoznával trať a učil som sa hlavne správne prejazdy zákrut, takže som bol opatrný. Táto trať ma fakt nadchla, je úžasná, hlavne zákruty Eau Rouge, Blanchimont, Pouhon, ktoré sú tzv. na srdce. Druhý tréning som sa rozhodol za to zatiahnuť a pokúsiť sa o dobrý čas po výraznej zmene v nastavení auta. Ukázalo sa to ako dobrý ťah a o dosť som zrýchlil, taktiež pocit z jazdy sa u mňa zlepšil. Po dvoch tréningoch sa tu cítim ako doma, ale mám sa ešte kde zlepšiť. V oboch tréningoch som bol na 3. mieste za superrýchlymi Chevroletmi, ale nevzdávame sa. V druhom tréningu sme sa na nich výrazne dotiahli a veríme vo víťazstvo. Zajtra začíname ráno voľným tréningom. Come on!“

Maťo Homola po kvalifikácií: "Ahojte Slovensko! V kvalifikácií v SPA som skončil na dobrom druhom mieste s časom 2:34.741, ktorý je zatiaľ môj najrýchejší čas na tomto okruhu. Išiel som päť rýchlych kôl a v poslednom som spravil spomínaný čas. Snažil som sa na to fakt zatlačiť, čo vyústilo do viacerých krízoviek, ale všetko som úspešne zvládol. Zajtra štartujeme z prvého radu, teším sa na preteky a verím že budú pre nás úspešné. Najprv však máme ráno ešte warm-up a od 16:05 nám začínajú dva po sebe idúce preteky, ktoré môžete sledovať na livetimingu. Držte palce! :)

Maťo Homola druhý po pretekoch: "Yes! Dosiahli sme ďalší výrazný úspech. Na legendárnej trati Spa-Francorchapms som sa v Majstrovstvách Európy cestovných vozidiel ETCC opäť raz postavil na stupne víťazov za druhé miesto. V prvých pretekoch som štartoval z druhého miesta, hneď v prvej zákrute som sa prepadol na tretie, no o pár kôl som predbehol toho istého jazdca naspäť a do cieľa som prišiel na druhom mieste. Do druhých pretekov som štartoval zo 7. miesta kvôli otočenému gridu z prvých pretekov. Zaznamenal som super štart a v polke prvého kola som bol už prvý! Tlačil som na to, lebo som vedel, že Karamyshev ma bude sťahovať. Do posledného kola som viedol, bohužiaľ v šikane Les Combes som dostal šmyk a pretočil som sa (viď foto). Pneumatiky toho mali po celých pretekoch strašne moc a takto mi to ukázali. Ale našťastie som naštartoval a prišiel do cieľa na druhom mieste. Nevadí, aj takéto veci sa v motoršporte stávajú. Keď jazdec ide až za hranicu, niekedy to nevyjde a teraz to nevyšlo kvôli mojej chybe. Ďakujem všetkým za podporu! :)


Zdroj: Homola Motorsport