INEOS GrenadierFL5Alfa samicas Dominikou
Úvod / Auto/Moto / Motoršport / Maťo Homola opäť v seriáli FIA ETCC

Maťo Homola opäť v seriáli FIA ETCC

Slovenský automobilový Team Homola Motorsport s pretekárom Maťom Homolom ako jediný team zo Slovenska oficiálne potvrdil svoj štart v tohtoročnom vydaní Európskeho pohára cestovných automobilov FIA ETCC! Tak ako vlani, aj teraz bude reprezentovať Slovensko v päťdielnom seriáli so svojím vozidlom BMW 320si E90 WTCC. Úplne novú pohonnú jednotku bieleho BMW ešte pred odchodom na prvé preteky do Talianska otestoval na našom Slovakia Ringu včera vo večerných hodinách. Motívom „nočného“ testu bolo vyskúšať funkciu BMW s úplne novým motorom aspoň 20 hodín pred odchodom do talianskej Monzy. 
 

Maťo: „Teším sa, že som včera po dlhých mesiacoch opäť sedel vo svojej pretekárskej sedačke. Test sa konal vo večerných hodinách, nakoľko sme to skôr nestihli. Skoro nič som nevidel a celý test som si jednou rukou svietil diaľkovými svetlami. Tiež ma teší skutočnosť, že sme pre rok 2013 získali nových reklamných partnerov: RRS (Real Racing Simulation) a RoadLife (LifeStyle Motor Magazine), s ktorými pripravujeme na rok 2013 veľmi zaujímavý projekt. Ale o tom budeme verejnosť včas informovať“

 

Pohárová séria Majstrovstiev Európy FIA ETCC patrí k najprestížnejším kontinentálnym pretekom v tejto kategórii vozidiel. Tento rok uplynie už 50 rokov od prvých pretekov na Nürburgringu v roku 1963, ktorými sa začala písať história ETCC. Vlani po prvý raz zavítali aj k nám, na okruh Slovakia Ring neďaleko Bratislavy a Maťo Homola na nich zaznamenal pekný výsledok-­?v oboch jazdách sa postavil na stupne víťazov v triede S2000. Sezóna FIA ETCC 2013 sa začne už tento víkend na slávnom okruhu Monza na predmestí Milána v Taliansku. Na štarte bude 36 vozidiel, z toho bude 17 vozidiel najvyššej triedy Super 2000 a jediný slovenský zástupca–Maťo Homola, so štartovným číslom 9, v nej nebude chýbať. Medzi štartujúcimi bude napríklad aj Nicolas Hamilton, brat pilota F1 Lewisa Hamiltona. Obe ostré jazdy na 9 kôl sa pôjdu v nedeľu 24. marca v rozmedzí 65 minút, prvá štartuje o 12:45. Na konci apríla sa rovnako spoločne so svetovým šampionátom WTCC zastaví seriál ETCC na Slovakia Ringu.

  
Ďalšie informácie o blížiacej sa sezóne


Zdroj. Homola Motorsport