INEOS GrenadierFL5Alfa samicas Dominikou
Úvod / Auto/Moto / Motoršport / Maťo Homola pokoril Sicíliu

Maťo Homola pokoril Sicíliu

Maťo Homola, jeden z najúspešnejších slovenských pretekárov v súčasnosti, si na Sicílií užil druhý úspešný víkend v tohtoročnej dramatickej sezóne. Po fenomenálnom úspechu na domácom okruhu Slovakia Ring, vyhral v absolútnom poradí aj posledné podujatie tohtoročného Európskeho šampionátu FIA ETCC 2014 na 2200 km vzdialenom okruhu Pergusa na Sicílii.

V kvalifikácii ušla Maťovi pole position v poslednom kole o 0,15 sekundy v prospech najväčšieho súpera Nikolaya Karamysheva, štartujúceho na skoro neporaziteľnom RML Cruze. 

V prvých pretekoch Maťo tvrdo bojoval o prvé miesto s Karamyshevom, no nakoniec sa mu svojho soka predbehnúť nepodarilo a svoje vozidlo priviezol na druhom mieste. Keďže na Sicílii sa udelovali dvojnásobné body, stal sa tak Karamyshev predčasme Majstrom FIA ETCC 2014.

Do druhých pretekov štartoval Maťo zo 7. miesta, nakoľko prvých 8 pretekárov sa do druhých pretekov otáča. Maťo odštartoval s taktikou nevypadnúť hneď v prvej šikane. Takže takticky si postrážil absolútne 6. miesto. V priebehu dvoch kôl už bol na 2. mieste za Igorom Skuzom štartujúcim na druhom RML Cruze. V takomto poradí aj prešli cieľovou páskou.


 
Po spočítaní bodov vyhral Maťo absolútne víkend na okruhu Pergusa a sicílske publikum ale aj milióny divákov pri televíznych obrazovkách stanice Eurosport 1, si mohli vypočuť Slovenskú hymnu. Mnoho odborníkov po preteku zkonštatovalo, že Maťo je pripravený na vstup do WTCC. Držte palce.


Zdroj: Homola Motorsport