Rally KucherenkoHore bezEvolúciaRocknRollaCUPRA PortfolioMercedes-Benz GLE CoupéShooting Brake 2Avantissimo!Shooting BrakeSEAT Tarraco FRPiaty elementAudi A6 PHEVRaptor AirlinesE-lienBMW X7 Mustang a MarilynCAPS LOCKKráľ CoupesaurovProjekt VáňaMajster N
Úvod / Auto/Moto / Pohľad z Venuše / Ford Kuga ST line: na linke ST(V) - Biely Kríž

Ford Kuga ST line: na linke ST(V) - Biely Kríž

Ford mi bol vždy sympatický. Nielen preto, že sa mi s ním spájajú spomienky zo študentských amerických čias, keď som ako jediná zo ženského osadenstva domu vlastnila vodičák a rozvážala som nás, baby na každú jednu šichtu starým bledomodrým pick-up truckom Ford. Keď si americkí kolegovci všimli, že náš nákladiak má manuálnu prevodovku, hneď som si získala ich obdiv a rešpekt. Na test Fordu Kuga som sa preto veľmi tešila.

Vyššie auto, v pekných líniách, v edícii ST line s dostatočne silným motorom. V červenej trendy farbe. Červená je farba tejto jesene, all red od hlavy po päty, čím viac červenej, tým viac si in. Kuga toto spĺňa do bodky. Štýlové auto, ktoré sa navyše na semafóroch nenechá zahanbiť. To je niečo pre mňa!

Už v prvé ráno testu ma čakala cesta s dcérou k lekárovi.  S autom som sa ihneď zžila, v zákrutách som mala takú istotu, že si odstredivú silu všimla aj dcéra s komentom "wow toto je ale dobré auto!". Tento pochvalný pokrik si auto vyslúžilo len preto, že som si verila a dobre sa cítila. A aj kvôli motoru, ktorý podvedome, vďaka prívlastku ST line, jazdí o čosi vrtkejšie a živšie ako jeho obyčajnejší kolegovia. Odvtedy som si Kugu obľúbila a tešila sa na každú ďalšiu jazdu.
 
Môj muž tento poznatok rád využil a v spojení auta s veľkým kufrom ma zahrnul do svojho cyklo dobrodružstva: „tu ma prosím odvez s bajkom do servisu, tu príď pre mňa pod Biely Kríž, dostal som defekt a tu zas dojdi pod Babu, mám niečo s vidlicou“. Toľko, čo som sa o možných poruchách bicykov dozvedela za ten týždeň mi snáď postačí na celý život. Kufor a sklápanie sedačiek v Kuge obstáli na jednotku.


 
Kuga poslúžila nakoniec aj mne, keď som sa v ten týždeň mala zúčastniť ako hosť v RTVS v relácii Dámsky Klub na tému detské postieľky. Pre zachovanie nestrannosti a nezávislosti, ktoré Slovenská televízia vyžaduje, som potrebovala postieľky zobrať do štúdia hneď dve. Boli síce menších rozmerov, ale ako ich zobrať? Nuž dievča, musíš si to nejak zorganizovať. Rozšróbovávať sa mi ich nechcelo. Otec s dodávkou sa vedel uvoľniť až na večer, ale štúdio bolo otvorené len do skorého poobedia. Budeš to musieť dať s Kugou. A ja som to dala! Cestu do štúdia som absolvovala na dvakrát, ale po vysielaní som do tohto zázračného auta narvala obe nerozobraté malé postieľky naraz! Kuga na linke obchod - STV fungovala dokonale.

Priznám sa, že Kuga ma svojou schopnosťou absorbovať do seba postieľky pre polovicu škôlky príjemne prekvapila. Spomínam si na prvé stretnutie s Kugou pred pár rokmi, kedy si ju kamarátka skoro kúpila, nebyť nášho podrobného testovania auta na showroome a zasadnutia si na zadné sedadlá. Priestor na kolená tam bol značne oklieštený, čo nás obe dosť šokovalo. Našťastie dnes má už Kuga slabé miesta vychytané a na zadnom sedadle sa príjemne cestuje dospelákovi, ale aj dieťaťu v autosedačke. Tým, že má dieťa pred nohami dostatočné miesto ostane sedadlo spolujazdca neokopané a váš muž spokojný.Toto pekné červené auto si za ten krátky čas hosťovania u mňa, odpracovalo viac než dosť. Zažilo so mnou náročný týždeň sťahovania bicyklov a postieľok, závozu detí k lekárke. Praktická stránka otestovaná na 1000%. Jazda s Kugou ST line je príjemne plynulá, dokonca radostná. A ešte sa s ňou budete cítiť šik! Kuga áno, ja ťa chcem!


Autor: Ela Grebečiová, Foto: autor